JOHANNA TUKIAINEN SUOMEN SUURIN JULKKIS-2008

Johanna Tukiaisen saavuttamat tittelit vuoden aikana:

-Suomen suurin julkkis (kaunis sivun kokoinen kuva kruunu ja viitta päässä Helsingin Sanomissa)

-Tukiaisen kuva valittiin Reutersin Vuoden uutiskuvaksi

-Suomen googletetuin henkilö artistien jälkeen

-Vetää upeaa Barbie ryhmää: http://www.glamourdolls.fi

-Kirjoittaa säännöllisesti Seiskan blogia: http://www.seiska.fi


Lisäksi Johannalta odotetaan kovasti pian aukeavaa nettikauppaa, oma elämäkertakirjaa sekä omaa TV-sarjaa.
Siinä meillä on kaunis ja glamourinen bisnesnainen, jolla on myös huumorintajua ja henkevyyttä! Hyvä Johanna!
91051
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Siis missinviitta harteilla, ei päässä....:)

Äänestä
  • Tuksutuhero myös vuoden "Motherfucker Of The Year" PALKINNON!!!!

    Äänestä

  • Kyllä se kannattais sinne päähän siirtää. Hmm, suurin sitä ja tätä, juu suuri on!

    Äänestä

"Siinä meillä on kaunis ja glamourinen bisnesnainen, jolla on myös huumorintajua ja henkevyyttä! Hyvä Johanna!"

Millä planeetalla täytyy asua, että saa tuksusta muka kauniin. Ei helvetti, tuollaiset tyhjäpäiset blondit ovat todella luotaan pois työntäviä. Lisäksi on tuota mäkin ruokaa tullut vedettyä kohtalaisen reilulla kädellä. Tulee kovasti mieleen nämä läskit teinit ostoskeskuksissa joiden naamat muistuttavat tikkurilan värikarttaa ja stringit vilkkuvat puolessa välissä selkää. Glamouristahan tuo nainen on yhtä kaukana kuin Jari Sillanpää heterosta ja se että nämä humpuukki lehdet jaksavat kirjoittaa hänen typeriä ajatuksiaan joka toiseen lehteen ei tee tuksusta vielä bisnesnaista. Olen omistanut saappaita joilla on ollut enemmän sisältöä kuin tukiaisen jossussa.

Äänestä

-Tukiaisen kuva valittiin Reutersin Vuoden uutiskuvaksi

Ei tosiaankaan pidä paikkaansa. Vuoden kuva oli ihan muuta kuin Tuksu. Tuksun kuva on kyllä sarjassa vuoden uutiskuvia 2008, sillä kuvahan levisi moniin paikkoihin Reuttersin kautta, kun ministeri jupakasta oli uutisointia.
Vähän harhaanjohtavaa mainostaa vuoden kuvaksi. Paremminkin -uutiskuvia vuodelta 2008.
Tukiainen taas ei olisi uutiskuviin päässyt, jos olisi tekstaillut tavalliselle henkilölle. Kanervahan se siinä uutinen oli, eikä Tukiaisella ollut kuin statistin rooli. Omilla ansioilla Tukiaista tuskin olisi mainittu.
Joten suhteellisuutta uutisointiin, vaikka uusi manageri oletkin.
Tuosta "barbi" ryhmästä sen verran, että sivulla oleva kuva vaatisi päivitystä. Siinähän ei ole kuin yksi tai kaksi, jotka ryhmässä esiintyy.

Äänestä
  • http://www.hs.fi/viihde/artikkeli/Reuters valitsi kuvan Johanna Tukiaisesta vuoden uutiskuviin/1135241728745
    Johanna Tukiainen pääsi Reutersin kuvakavalkaadiin

    6.12.2008 22:33 | Päivitetty: 7.12.2008 22:08

    Helsingin Sanomat
    Scandinavian Dolls -tanssiryhmän vetäjä Johanna Tukiainen poseeraa Helsingissä 1. huhtikuuta. Kuva pääsi Reutersin vuosi kuvina -kokoelmaan.

    Kansainvälinen uutistoimisto Reuters nosti kuvan eroottisesta tanssijasta Johanna Tukiaisesta usean sadan kuvan kokoelmaan, jossa esitellään merkittäviä ja mielenkiintoisia kuvia kuluneelta vuodelta.

    Kuvan on ottanut Lehtikuvan Markku Ulander samana päivänä, kun Hymy-lehdessä julkaistiin ulkoministeri Ilkka Kanervan Tukiaiselle lähettämät tekstiviestit. Kanerva menetti kohun vuoksi tehtävänsä ulkoministerinä.

    Reutersin kuvavalinnasta kertoi Ilta-Sanomat.


    MAKUASIOISTA EI VOI KIISTELLÄ JA KYLLÄ
    Johanna Tukiainen on kaunis.

    Äänestä

Miten joku voi pitää Johanna Tukiaista mitenkään hyvänä ja hehkuttaa hänen aikaansaannoksia?

Siis täytyy olla yhtä lahopää ku Tukiainen itse, puistattava ajatus kuinka pihalla tämänkin keskusteluavauksen kirjoittaja on...

Äänestä

Tuksun aikaansaannoksia hehkuttaa..
Sitä kuinka on n. tuhat kertaa onnistunut näyttämään kuinka paljon sahajauhoa hänen päässään on. Kaikenlaiset typerät lauseet. Jaksa edes kirjoittaa kaikkia niitä..
Onneks sentään Radio Rock antoi Tuksulle Motherfucker of The Year palkinnon.. Tuksu todennäköisesti ei vain tajunnut ko. palkinnon ideaa.
No kumminkin..
Ja blogia seiskassakin oikein kirjoittaa.. Kyllähän ne muutkin turhat julkut kirjoittaa...
No jos oma elämänkerta ja TV sarja tulevat niin sitten on kyllä Suomessa huonosti asiat. Itsemurha tilastot nousevat kun avaa telvision ja siellä on Tuksu..
Mitäköhän siellä nettikaupassa myydään? "Näin saat lisää läskiä" -kirja hoikille? "Turhaksi julkuksi parilla tekstarilla" -opas teineille?

Ja vielä pakko puuttua yhteen asiaan eli miten Tuksusta saa kauniin???? hahhahahhahahahahah Niin ruma on että ei sanoja löydy..Naamakin kuin sialla..

Äänestä

Lopeta Jossu! Omakehu on rumaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Manageri anonyymi kirjoitti:

Johanna Tukiaisen saavuttamat tittelit vuoden aikana:

-Suomen suurin julkkis (kaunis sivun kokoinen kuva kruunu ja viitta päässä Helsingin Sanomissa)

-Tukiaisen kuva valittiin Reutersin Vuoden uutiskuvaksi

-Suomen googletetuin henkilö artistien jälkeen

-Vetää upeaa Barbie ryhmää: http://www.glamourdolls.fi

-Kirjoittaa säännöllisesti Seiskan blogia: http://www.seiska.fi


Lisäksi Johannalta odotetaan kovasti pian aukeavaa nettikauppaa, oma elämäkertakirjaa sekä omaa TV-sarjaa.
Siinä meillä on kaunis ja glamourinen bisnesnainen, jolla on myös huumorintajua ja henkevyyttä! Hyvä Johanna!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu