Olin paikallisessa kirjastossa palauttamassa lainojani. Pahaksi onnekseni huomasin 1 CD-levyn unohtuneen autoni soittimeen. Menin hakemaan sitä ja avovaimoni kommentoi asiaa seuraavasti:" Saakelin hounapää..." Kerroin tämän iloisen kommentin kirjastontädille, kun se tapahtui.. TISKIN VIEREISELLÄ ASIOINTIPISTEELLÄ SEISSYT NAINEN FLIRTTASI MINULLE!! Elän parisuhteessa, jossa haluan elää. Minulla on 3 kersaa huollettavana. En siis tuntenut muutakuin elämäni ensimmäisen flirtin lievää nolostumista!! Mitä teeen? En halua, että naiset alkavat flirttailemaan kanssani, koska olen varattu ja aion sellaisen pysyäkkin.
Tänään tapahtui kummia!!
12
455
Vastaukset
pysy kotona;)
Täytyy käydä kaupoilla ja muilla asiolla. En ala pelätä vastakkaisen sukupuolen käyttäytymistä minua kohtaan. Otan sen vastaan suurena kunnianosoituksena minua kohtaan! Ihmettelen vain, että miksi juuri nyt?
NW4EVER kirjoitti:
Täytyy käydä kaupoilla ja muilla asiolla. En ala pelätä vastakkaisen sukupuolen käyttäytymistä minua kohtaan. Otan sen vastaan suurena kunnianosoituksena minua kohtaan! Ihmettelen vain, että miksi juuri nyt?
on tullu tarpeeks iso poika ja sä oot siks kiinnostavampi kuin nuorempana...? Emmä tiedä;)
Kai sun sitte pitää kovettaa ittes ottamaan flirtit vastaan coolina;)a-v kirjoitti:
on tullu tarpeeks iso poika ja sä oot siks kiinnostavampi kuin nuorempana...? Emmä tiedä;)
Kai sun sitte pitää kovettaa ittes ottamaan flirtit vastaan coolina;)Ei parisuhteessa elävälle voi yksinkertaisesti flirttailla!!! Se ei saa vastakaikua, joten se on ponnetonta silloin..
NW4EVER kirjoitti:
Ei parisuhteessa elävälle voi yksinkertaisesti flirttailla!!! Se ei saa vastakaikua, joten se on ponnetonta silloin..
joiden motto on; aina kannattaa yrittää.
On niillä toinenkin motto; ei se ota jos ei annakaan.
Pysy lujana;)a-v kirjoitti:
joiden motto on; aina kannattaa yrittää.
On niillä toinenkin motto; ei se ota jos ei annakaan.
Pysy lujana;)Opettelen itsehillintää ja tyydyn kylmästi tilanteeseeni. Ei ne kauaa jaksa.. :)
- willivatukka
Sinulle kaikkea hyvää.
- willivatukka
On se kummallista? En muista pistäneeni muita viestejä, mutta kumminkin syyttävät massaviestityksestä?????
Minäkin saatan nauraa ja iskea silmää ihan huomaamatta itsekään sitä elettä, tarkoittamatta sillä itseasiassa mitään.;)
Voi olla, että se nainen virnisteli sun jutulles ja sä koit sen flirttinä.;)
Eihän se vaan lähtenyt sun perääsi?Asun paikkakunnalla, jossa erilaisuus on rangaistavaa rikollisuutta. Päivästä päivään.. tasaisen harmaata, ei saa olla muita kummempi! Tuollaiset antamani kommentit, herättävät kyllä pahaa verta kanssa ihmisissä. Mutta uskon silti tämän takana olleen jotain muuta kuin pelkkää kateutta suhteellisen laajasta sanavarastosta. Katsessa oli sitä jotain... No, oli miten oli, se meni jo ja pätkäääkään en kadu!!!
Perään hän ei lähtenyt.NW4EVER kirjoitti:
Asun paikkakunnalla, jossa erilaisuus on rangaistavaa rikollisuutta. Päivästä päivään.. tasaisen harmaata, ei saa olla muita kummempi! Tuollaiset antamani kommentit, herättävät kyllä pahaa verta kanssa ihmisissä. Mutta uskon silti tämän takana olleen jotain muuta kuin pelkkää kateutta suhteellisen laajasta sanavarastosta. Katsessa oli sitä jotain... No, oli miten oli, se meni jo ja pätkäääkään en kadu!!!
Perään hän ei lähtenyt.siinä sitten oli? Siinä katseessa?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433703- 362404
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?321955- 191699
- 171669
- 231588
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai971499- 241447
- 221399
Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko921332