Tänään tapahtui kummia!!

Olin paikallisessa kirjastossa palauttamassa lainojani. Pahaksi onnekseni huomasin 1 CD-levyn unohtuneen autoni soittimeen. Menin hakemaan sitä ja avovaimoni kommentoi asiaa seuraavasti:" Saakelin hounapää..." Kerroin tämän iloisen kommentin kirjastontädille, kun se tapahtui.. TISKIN VIEREISELLÄ ASIOINTIPISTEELLÄ SEISSYT NAINEN FLIRTTASI MINULLE!! Elän parisuhteessa, jossa haluan elää. Minulla on 3 kersaa huollettavana. En siis tuntenut muutakuin elämäni ensimmäisen flirtin lievää nolostumista!! Mitä teeen? En halua, että naiset alkavat flirttailemaan kanssani, koska olen varattu ja aion sellaisen pysyäkkin.

12

499

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pysy kotona;)

      • Täytyy käydä kaupoilla ja muilla asiolla. En ala pelätä vastakkaisen sukupuolen käyttäytymistä minua kohtaan. Otan sen vastaan suurena kunnianosoituksena minua kohtaan! Ihmettelen vain, että miksi juuri nyt?


      • NW4EVER kirjoitti:

        Täytyy käydä kaupoilla ja muilla asiolla. En ala pelätä vastakkaisen sukupuolen käyttäytymistä minua kohtaan. Otan sen vastaan suurena kunnianosoituksena minua kohtaan! Ihmettelen vain, että miksi juuri nyt?

        on tullu tarpeeks iso poika ja sä oot siks kiinnostavampi kuin nuorempana...? Emmä tiedä;)

        Kai sun sitte pitää kovettaa ittes ottamaan flirtit vastaan coolina;)


      • a-v kirjoitti:

        on tullu tarpeeks iso poika ja sä oot siks kiinnostavampi kuin nuorempana...? Emmä tiedä;)

        Kai sun sitte pitää kovettaa ittes ottamaan flirtit vastaan coolina;)

        Ei parisuhteessa elävälle voi yksinkertaisesti flirttailla!!! Se ei saa vastakaikua, joten se on ponnetonta silloin..


      • NW4EVER kirjoitti:

        Ei parisuhteessa elävälle voi yksinkertaisesti flirttailla!!! Se ei saa vastakaikua, joten se on ponnetonta silloin..

        joiden motto on; aina kannattaa yrittää.

        On niillä toinenkin motto; ei se ota jos ei annakaan.

        Pysy lujana;)


      • a-v kirjoitti:

        joiden motto on; aina kannattaa yrittää.

        On niillä toinenkin motto; ei se ota jos ei annakaan.

        Pysy lujana;)

        Opettelen itsehillintää ja tyydyn kylmästi tilanteeseeni. Ei ne kauaa jaksa.. :)


    • willivatukka

      Sinulle kaikkea hyvää.

      • Olen puhunut! Kiitos.


    • willivatukka

      On se kummallista? En muista pistäneeni muita viestejä, mutta kumminkin syyttävät massaviestityksestä?????

    • Minäkin saatan nauraa ja iskea silmää ihan huomaamatta itsekään sitä elettä, tarkoittamatta sillä itseasiassa mitään.;)
      Voi olla, että se nainen virnisteli sun jutulles ja sä koit sen flirttinä.;)
      Eihän se vaan lähtenyt sun perääsi?

      • Asun paikkakunnalla, jossa erilaisuus on rangaistavaa rikollisuutta. Päivästä päivään.. tasaisen harmaata, ei saa olla muita kummempi! Tuollaiset antamani kommentit, herättävät kyllä pahaa verta kanssa ihmisissä. Mutta uskon silti tämän takana olleen jotain muuta kuin pelkkää kateutta suhteellisen laajasta sanavarastosta. Katsessa oli sitä jotain... No, oli miten oli, se meni jo ja pätkäääkään en kadu!!!

        Perään hän ei lähtenyt.


      • NW4EVER kirjoitti:

        Asun paikkakunnalla, jossa erilaisuus on rangaistavaa rikollisuutta. Päivästä päivään.. tasaisen harmaata, ei saa olla muita kummempi! Tuollaiset antamani kommentit, herättävät kyllä pahaa verta kanssa ihmisissä. Mutta uskon silti tämän takana olleen jotain muuta kuin pelkkää kateutta suhteellisen laajasta sanavarastosta. Katsessa oli sitä jotain... No, oli miten oli, se meni jo ja pätkäääkään en kadu!!!

        Perään hän ei lähtenyt.

        siinä sitten oli? Siinä katseessa?


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      113
      3391
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      33
      1948
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      88
      1202
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      92
      957
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      912
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      817
    Aihe