Yleisradio ryhtyy kevään kunniaksi uudistamaan uutisankkuriensa tyyliä.
http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=1635943
nyt alkaa olla oikea meininki? kiristystä vaan kasvoille ja oikeaan paikkaan täytettä. kyllä alkaa uutisetkin maistua.
http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=1635943
nyt alkaa olla oikea meininki? kiristystä vaan kasvoille ja oikeaan paikkaan täytettä. kyllä alkaa uutisetkin maistua.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Nimittäin jos katsoo MTV3:n Sanna Kiiskeä, niin stailaaminen ei TODELLAKAAN aina onnistu. Vimme keväisestä kaumpauksestakin voi olla montaa mieltä.
Todella! Ero on kuin yöllä ja päivällä.Eeva on ihana oma itsensä, ei mitään päällepiirrettyä persoonaa. Lavasteita ja valaistuksia sitten muuttakoot miten lystää.
onneks en ole tv'ssä tuuniss - oudoksuttaa ajatusmalli - kohta ei ole asiaa uloskaan. ilman stylistia :)
no stailattu sanna kiiski on vielä jotenkuten siedettävissä..mutta näitkö ne viritelmät sillon kun selvästikkään ei ollu stylisti asialla..voi jestas
Jo on elämä mallillaan ja varmaan tv-luvat nousee, kun saa katella vähän sileämpiä poskia. EI PERKELE. Minä olen joutunut käymään läpi n. 10 plastikkakirurgin leikkausta (kolarissa ollut), eikä se mitään lasten leikkiä ole. Parantuminen vie n. vuoden uuden korjausleikkauksen myötä. Nämä kauneusleikkaukset ovat nyt eriasia, mutta EN todellakaan suosittele. Panostakaa, vaikka vaatteisiin!!
Stailaajan pitäisi osata pukea ankkurit ja meteorologit niin , että päähuomio kiinnittyy asiaan eikä ankkuriin.Värit pitää sopia yhteen, värit pitää sopia kasvoihin (lähikuvisssa huomaa),stailattavan pitää olla sinut stailaajan tulokseen .Jos stailattaja ei tunne oloaan kotoiseksi toisen laittamana, niin se se vasta näkyy katsojalle.
Maikkarinkin ankkureille. Voisivat hieman rajoittaa ainakin röökaamistaan. Haisee jo läpi ruudun.
oliko se nyt joku uutisten lukija, oli kerran oikein iltapuvun korut pikkutakin kanssa, puuttui vain tiara hiuksilta?
Kaikilta naisilta( minäkin nainen), riisuisin riippuvat korut arkipäivänä arkipuvun kanssa, pois.
Sais tuo tyylikoulu olla muotia täällä Suomessakin!
Justiinsa niin. Päähuomio asiaan eikä ankkuriin. On näitä ankkureita ja meteorologeja, jotka kekkaloivat niin, ettei katsoja pysty keskittymään asiaan ollenkaan. Pitää yrittää sulkea silmänsä niiltä, että info ei menisi ohi.
En todellakaan ymmärä miksi ihmisen vanhenimiseta on tehty kynnyskysymys nykyisessä suomessa? Muissa maissa esim. USA, kiina, venäjä, puola ja muut kansoitetut maat vanhuutta arvostetaan ja kunnioitetaan. Olemmeko tulleet pisteeseen että suomi lopetaan ja vanhat kuopataan.
Stadin friidut on kliffoja bööniä gamlanakin.
Stailistit vois stikkaa Sörkan rantsusta sköneen.
jaksaa kattoa niitä ylen ohjelmia.