SUOMALAISET KUUNNELKAA

TV7:ssä on Tauno Rantalan saama profetia olkaa hiljaa ja kuunnelkaa.Ottakaa opiksenne kuulemanne.
91139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei näy tuommoinen kanava. Mitä siinä profetiassa ennustetaan? Voisi muuten myös sanoa jotain varmasti, ettei tarvitse jälkeenpäin selitellä, että ei oikeastaan oltu tavallaan mitään sanottukaan mistään.

Äänestä
  • Jos kerran pystyt tänne kirjoittamaan niin varmaan löytyy koneeltasi tv7.

    Äänestä


  • Hilipatipippam joka toimii myös nimimerkllä huhahhei, lopeta jo tuo ruokoton ja jatkuva rienaamisesi tällä foorumilla.

    Sinä varmaan nukutkin tämän kanavan vieressä.

    Viimeisenä päivänä osasi ei ole todellakaan ole kadehdittava. Tee parannus synneistäsi.

    Tauno Ranytlan profetia osoitteessa: www.tv7.fi osiosta nettiteeevee, jollet satu olemaan kaapelissa. Kaapeliverkossa kanava löytyy telkkaristasi.

    Äänestä

  • huomatkaa tämä kirjoitti:

    Hilipatipippam joka toimii myös nimimerkllä huhahhei, lopeta jo tuo ruokoton ja jatkuva rienaamisesi tällä foorumilla.

    Sinä varmaan nukutkin tämän kanavan vieressä.

    Viimeisenä päivänä osasi ei ole todellakaan ole kadehdittava. Tee parannus synneistäsi.

    Tauno Ranytlan profetia osoitteessa: www.tv7.fi osiosta nettiteeevee, jollet satu olemaan kaapelissa. Kaapeliverkossa kanava löytyy telkkaristasi.

    Niinpä niin, on käytävä henkilöön (tässä tapauksessa peräti kahteen eri henkilöön :), kun asiapuolella häviää. Ja tottakai se on paras ratkaisu, että täällä ei saisi keskustella jos ei ole kaikessa kaikkien profeettojen kanssa tarkalleen samaa mieltä.

    Semmoinen olisi se profeettojen uskollisten seuraajien lempipalsta.

    Äänestä

  • Jumala puhuu aina hyvin selviä sanoja. Kuuntele se sanoma, et sitä voi tyhjäksi tehdä. Kyllä minä sinuna, ihan itsesi takia, olisin varovainen ja lakkaisin pilkkaamasta sellaista, jonka Herra itse on palvelijansa kautta tuonut pelastukseksi monille. Kiitos Herralle, Hän on voimallinen pelastamaan "kovimmatkin luut". Myös sinut, siunausta!

    Äänestä

paatosta, ilman päätä tai häntää. Näitä tulee ja menee....

Äänestä

Kaikki se, missä Tauno Rantala kehotti yhtä sun toista tekemään parannusta, on tietenkin hyvää ja vastaanotettavaa.

Mutta en usko, että hänen profetiansa on laisinkaan täysin Jumalasta, vaan mukana on oma hengestä ja lihasta tai sitten vääristä hengistä lähtevää puhetta.

On täysin mahdotonta, että meillä olisi Jumalan Sana, Kristus lihaan tulleena ja Jeesuksena Kristuksena tunnettu, joka ei tietäisi, mikä on Jumalan säätämä yhteiskuntajärjestys ja hallinto kristittyjen heimojen ja kansojen keskuudessa.
Se ei todellakaan ole demokratia, joka ei ole Jumalasta vaan saatanasta ja jota myös kyseinen pääministeri edustaa.
On aivan mahdotonta, että Jumala rakentaisi Kristuksessa saatanan yhteiskuntajärjestelmää.

Demokratia edustaa Jumalan Sanaa ja lakia rikkovan eli syntisen enimmistön valtaa, kun taas Jumala on määrännyt Hänen Sanaansa ja lakiansa noudattavan vähemmistön, Kristuksen papillisen kuningaskunnan hallinnon heimovanhemmistoineen hallitsemaan sitä kansojen enemmistöä.

Mutta käyttäähän Jumala tietysti saatanaakin ja saatanan hallintoa, kuten juuri näitä demokratiota rankaisemaan syntisiä kansoja, mutta Jumalan hyvästä tahdosta syntyneitä ne eivät ole eikä niiden vääryyksiä kenenkään tule noudattaa.
Oikeastaan ne ovat synnin seurausta, jotka saa pois vain tekemällä parannuksen.

Voin vakuuttaa jokaiselle, että jos te saisitte luettavaksenne todellisen Jumalan antamia ilmoituksia tämänkaltaisten, todellista Jumalaa ja Kristusta häpäisevien ja vääristelevien tuotosten sijaan, useimmat teistä järkyttyisitte todella syvästi.
Näistä tunnetuista saarnaajista tuskin kukaan uskaltaisi lukea niitä julkisuudessa pelkäämättä joutuvansa vakaviin seurauksiin.

Pelkää ja kunnioita Jumalaa ja Hänen Sanaansa, Kristusta ja tee parannus Jumalan Pyhän Sanan, lain ja järjestyksen rikkomisesta.
Tämä koskee myös kaikkia valtaeliittiä nuoleskevia saarnaajia, pappeja ynnä muita.

Jos nämä haluavat puhua Jumalan totuutta kansalle ja sen väärämieliselle, Jumalan ja Kristuksen hylänneelle hallinnolle, voitte aloittaa vaikkapa rotujen sekoittamisen kieltämisestä, sillä se on Jumalan silmissä kenties hirvittävin synti, mihin Jumalan kuvaksi luotu Aadamin jälkeläinen voi syyllistyä.
Pisarakin väärää verta ja Hän Kaikkivaltias ei koskaan asu tällaisessa henkilössä. Näin on Pyhä Kaikkivaltias ilmoittanut eikä kukaan voi kumota.
Sitten jossain vaiheessa voisi jatkaa vaikka nuhtelemalla koron ottamisesta, sillä senkin harjoittaminen on kuolemansynti. Tosin tässä vaiheessa saatanan lapset älähtävät, sillä korko on saatanan taloudenhoidon ilmeisesti se tärkein työkalu.

Kehotan myös kaikkia ihmisten suosiota metsästäviä saarnaajia ynnä muita painamaan mieleensä seuraavat sanat ja tutustumaan sitten viimeinkin siihen Jumalan lakiin, ettei käy ikävästi, kun se oikea Kristus ei tunnekaan teitä:

"Näin jokainen hyvä puu tekee hyviä hedelmiä, mutta huono puu tekee pahoja hedelmiä. Ei saata hyvä puu kasvaa pahoja hedelmiä eikä huono puu kasvaa hyviä hedelmiä. Jokainen puu, joka ei tee hyvää hedelmää, hakataan pois ja heitetään tuleen. Niin te siis tunnette heidät heidän hedelmistään. Ei jokainen, joka sanoo minulle: 'Herra, Herra!', pääse taivasten kuningaskuntaan, vaan se, joka tekee minun taivaallisen Isäni tahdon. Moni sanoo minulle sinä päivänä: 'Herra, Herra, emmekö me sinun nimesi kautta ennustaneet ja sinun nimesi kautta ajaneet ulos riivaajia ja sinun nimesi kautta tehneet monta voimallista tekoa?' Ja silloin minä lausun heille julki: 'Minä en ole koskaan teitä tuntenut; menkää pois minun tyköäni, te lain rikkojat (laittomuuden tekijät).'" (Matt.7:21-23)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huutavan ääni kirjoitti:

TV7:ssä on Tauno Rantalan saama profetia olkaa hiljaa ja kuunnelkaa.Ottakaa opiksenne kuulemanne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu