Aamulehti 21.1 2009

Suomessa potilaita eristetty (sidottuina?) jopa sata päivää.
Lapsia ei ole päästetty ulkoileen kuuteen viikkoon.
"Tätä EI voida missään tapuksessa hyväksyä".

Linnaan vaan psykiatrit!
2274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"Tätä ei voida missään tapauksessa hyväksyä".Aamulehi 21.1 2009.

Äänestä
  • psykiatrit ei ole suomalaisessa vankilassa turvassa. Pyytäkää yksityisselejä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Euroopan neuvoston kidutuks... kirjoitti:

Suomessa potilaita eristetty (sidottuina?) jopa sata päivää.
Lapsia ei ole päästetty ulkoileen kuuteen viikkoon.
"Tätä EI voida missään tapuksessa hyväksyä".

Linnaan vaan psykiatrit!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu