Lähi-idän rauha lähestyy...

Tunnen sen nyt luissani ja ytimissäni. Rauhan toiveet lepäävät kansainvälisen yhteisön hartioilla ja nyt kun on saatu USA:n pressax kerrassaan potra kristitty poika, jonka nimessä on sekä juutalaisia että islamilaisia osasia, niin avot!

HYVÄ! :D

9

246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hirvas

      keinoin saada koskaan rauhaa, toivoa sellaista toki pitää.
      Olihan edellinen pressakin kristitty adventisti, ja minusta hän ei ollut kovinkaan rauhaa rakastava, puhumattakaan Israelin nykyjohdosta.

      http://www.youtube.com/watch?v=tOjTLNDrkOc

      • matiasson

        >>George W. Bush on metodisti, mutta teologisesti konservatiivi. Bushin kääntymys alkoholistista uskovaiseksi vetosi kristillisiä arvoja korostaviin äänestäjiin. Bush ei kuitenkaan ole minkään kristilliseen oikeistoon kuuluvan järjestön jäsen, eikä hän ole tukenut kaikkia sen tavoitteita. Kristillisen oikeiston painostuksen jälkeen Bush kuitenkin nimitti Korkeimpaan oikeuteen kaksi aborttia vastustavaa katolilaista tuomaria. Poliitikkona Bush on käyttänyt hyväkseen uskonnollista retoriikkaa.Metodisteja on maailmalla arviolta noin 75 miljoonaa, eli jonkin verran enemmän kuin luterilaisia, joita on noin 63 miljoonaa. Kuuluisia metodisteja ovat Hillary Clinton ja George W. Bush. Suomen Metodistikirkossa on jäseniä 650.


    • todé

      Obaman on valittava joko arabien tai Israelin ystävyys. Jos hän voisi olla kamu kummankin osapuolen kanssa, rauha olisi taattu, mutta arabimaailma ei tule koskaan hyväksymään muuta, kuin Israelin täydellisen katoamisen kannattamista.

    • Usot sie?

      Muslimit luulevat, että Mahdi tulee Jerusalemiin. Samalla juutalaiset luulevat samasta persoonasta, että messias tulee. Jeesukseen uskovat puolestaan tietävät, että hän on Antikristus.

      Muslimit luulevat, että Isa on tullut, mutta Jeesukseen uskovat tietävät, että hän on väärä profeetta.

    • Lapsellinen ja sinisilmäinen !!!

    • merim.raimo

      meillä Jeesuksen rauha, ja Juutalaiset sen saavat vasta kun ovat suuressa ahdingossa ja avuksi huutavat Jeesusta !

    • ...ja Avot! :D

    • issaki

      heitä pitää Jumalan lapsiksi sanottavan,sanoi Jeesus vuorisaarnassaan.Koskee myös lähi-itää.
      Tmä sotaisa julmuus saisi jo loppua.

      • ...jossa sota Lähi-idässä on AINA suur siunaaus ja hallelujaan paikka...:O


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6478
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      360
      6024
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2953
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      109
      2404
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2075
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1784
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1653
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1320
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1217
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1208
    Aihe