Vitun kirjastojuttu ja muuta paskaa

dsfdsgfdg

Kävin päivällä kirjastossa. Lainasin kaksi kirjaa itsepalveluautomaatilta. Menin uimaan. Uin 4000 metriä. Lähdin pyöräilemään kotiin. Menin vielä kirjastoon. Lainasin Norman Vincent Pealen kirjan myönteinen ajattelu. Laite piippasi. Menin lainaamaan kirjan uudestaan. Lähdin. Kone piippasi taas. Ilmeisesti kyse oli niistä kahdesta kirjasta. Lainasin nekin uudestaan siltä akalta.

Tämä vituttaa minua, koska vaikutin varkaalta, mitä en ole.

Täällä maalla on niin saatanan tylsää, että pitää monta kertaa päivässä juosta kirjastossa. Kun ei lukeakaan jaksa. Ei tällaisten opintotukien eteen kannata liikaa rehkiä, usein pääsee läpi vanhoilla tenttikysymyksillä.

Vituttaa, että luin koko tenttikirjan, koska en tiennyt, että netissä on vanhoja tenttikysymyksiä. Vituttaa, että en lukenut vanhaa tenttikysymystä, koska en ymmärtänyt niistä jutuista mitään. Ehkä tämä on se syy, miksi minua ei tarvittu Helsingin yliopistossa.

Vituttaa, että tenttikirjóiksi laitettiin kaksi kirjaa, joista toinen on muidenkin kuin minun mielestäni tavattoman vaikea. Siitä kuulemma kitistään kurssipalautteessa joka ainoa vuosi, mutta silti sitä ei vedetä pois. Miten helvetissä sellainen kirja, josta kukaan ei mitään ymmärrä, palvelee oppimista.

Ja sitten vituttaa The Secret. Kirja lupaa, että kun minä vain alan kuvittelemaan, että minulla on punainen urheiluauto, niin universumi lähettää sen luokseni...tämä on mielestäni jopa vielä typerämpää kuin typerämpien helluntalaisten jutut. Kuinka vitussa kukaan voi uskoa tällaista soopaa? Jos menetelmä toimisi, kaikki kuvittelisivat itselleen urheiluatoja, taloja, lomamatkoja, miljoonia jne. Mutta kun tämä maailma ei toimi niin. Menestyksestä joutuu aina maksamaan täyden hinnan etukäteen.

On se hyvä, että on edes tällainen palsta jossa voi itkeä koettelemuksiaan. Mielestäni tämä on loistava keksintö.

5

1270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dsffs

      Vituttaa tapani viikkotolkulla laiskotella ja hukata arvokasta opiskeluaikaa. Teoria ei kiinnosta, mutta muutakaan paikkaa ei ole.

      Vituttaa hampaiden reiät, lihominen ja oma kaunaisuus.

      • Anonyymi

        Yleensä vituttaa, poikkeuksena se, että kirjastossa pääsee paskalle yhteiskunnan kustannuksella. Nauti!!


    • dfttd

      Vituttaa, että intin esimiehet kiusasivat minua, kuten myös uskovaiset ja tummahipiäiset.

      Vituttaa, että en käynyt katsomassa viime vuoden puolella tenttejä enkä tiedä mitä kysyttiin.

      Vituttaa, että valitan, vaikka The Secret kertoo, että se ei kannata, koska valittaminen vetää puoleensa lisää valittamisen aihetta ja muita valittajia.

    • fawewwd

      minua vituttaa ihan vitusti rumat muijat!

      • Anonyymi

        Yleisnero paavo väyrynen on tehnyt tutkimuksen, ettei vitukseen kuole.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      39
      2105
    2. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      189
      1565
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      94
      1411
    4. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      142
      1219
    5. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      115
      1128
    6. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      135
      1060
    7. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1010
    8. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      970
    9. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      904
    10. Mukavaa keskipäivää

      Hyvää huomentakin 😊💛❤🔆2️⃣0️⃣2️⃣5️⃣
      Ikävä
      250
      886
    Aihe