Lopettaisin tämänhetkisen työni, jota teen vain rahan takia ja voisin keskittyä paremmin musiikin tekemiseen. Keskikokoinen ok-talo, jonka alakertaan rakentaisin studiotilat.
Ok-talo olisi mahdollisimman energiapihi ja muutenkin yrittäisin elää mahdollisimman ekologisesti. Ulkomaan matkustelu minimiin, ei ökyautoja jne. Ylipäätään miljonääriys helpottaisi kiireettömässä rytmissä elämistä. Raha toisi turvaa toisten pompottelulta.
Lopettaisin työnteon
1
497
Vastaukset 1
- Mies--25
Lähes samat suunnitelmat on täälläkin. Laadukas kotistudio ja samalla treenikämppä olisi se juttu minkä haluaisin toteuttaa, mutta siihen saisi äkkiä laskea sen 30 000-60 000€ laitteistosta ja rakennuskustannuksista riippuen. Ylärajaahan hinnalla tosin ei ole, kuten itsekin hyvin tiedät. :)
Tosin itse tykkäisin tehdä studion ihan omaan rakennukseensa, jotta siellä voisi rauhassa mellastaa vaikka keskellä yötä. Työnteko tahtoo myös harrastusta haitata täälläkin päin, joten halu olisi kova työt kanssa lopettaa.
Voisihan sitä tietysti aina ottaa riskin ja tehdä valinnan että jättää työt ja keskittyy vain musiikkiin, mutta..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1651720Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1541310Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset220945- 71877
- 55776
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus63747- 46735
- 89701
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt198637Martinan alamäki jatkuu
Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”143594