Join joku aika sitten yhdessä yökerhossa koko illan drinkkiä, jonka luulin olevan vichy-vodka, mutta myöhemmin selvisi ettei se ollutkaan(en siis tilannut sitä baarimikolta millään nimellä, vaan sanoin aina että "se sama mihin tulee limeä":D).
Drinkkiin laitettiin siis lasin(pitkä) pohjalle limepaloja ja sitten baarimikko rikkoi sitä hedelmälihaa, jotta se sekoittuisi juomaan ja sitten jtn väritöntä alkoholia (ehkä vodkaa??) ja väritöntä mixeriä. Tästä syystä luulin myöhemmin että kyseessä olisi ollut vodka-vichy, muttei sitten ollut. Osaako kukaan auttaa ja kertoa mistä drinkistä olisi voinut olla kyse?? Oli nimittäin hyvää! :)
Mikä drinkki kyseessä??
4
5770
Vastaukset
- hjelp!
että ei ollut kyseessä myöskään caipiroska eikä mojito
- kukka
moikka.. oliko juomasi makea vai kirpeä? viinana ollut tod.näköisesti kossu tai vodka.. pidentäjänä joko sooda tai sprite?
veikkaan että juomasi on kuitenkin ollut kossuvissy jossa limeä pohjalla..tai sitten kossusprite limeä pohjalla.. ei oikein värittömästä viinasta ja värittömästä mikseristä muuta tule mieleen..
tai sitten olisiko juomasi voinut olla vähän vihreään taittava? yksi tulisi siitä mieleen, et limeä pohjalle, sitte 2 cl kossua, 2cl sour applea ja pidennetää spritellä? aika hyvä limepaukku nimittäin.. tuloksena melkein väritön drinkki, mutta vähän vihertävä sillä sour apple vihrää..- hjelp!
No ei oikein kumpaakaan. Ei kovin makea eikä kirpeäkään, siksi olikin tosi hyvää. Luultavasti oli joo sitten vaan spritella jatkettu vodka lime mukaan, sillä tota sour applea baarimikko ei tosiaan lisännyt juomaan sitten illalla kun tilasin vichy-vodkan, sain sen sitruunalla ja olikin ihan eri juoma.
- ...
hjelp! kirjoitti:
No ei oikein kumpaakaan. Ei kovin makea eikä kirpeäkään, siksi olikin tosi hyvää. Luultavasti oli joo sitten vaan spritella jatkettu vodka lime mukaan, sillä tota sour applea baarimikko ei tosiaan lisännyt juomaan sitten illalla kun tilasin vichy-vodkan, sain sen sitruunalla ja olikin ihan eri juoma.
veikkaisin mallorcaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2195983
Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m263764- 822607
- 392131
- 331912
- 451878
- 1071775
- 211656
- 271502
Tappajamanne kiinni
Herätys koko Mikkeli! Nyt tietoa kehiin, että saadaan tämä tappaja kiinni!331488