tutustu Halla-ahon viimeiseen? Tuossa alla olevassa linkki! Lukekaa toki, jotta viisastutte!
Joko Pietu, Käde ja
kumppanit
5186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ihmettelen myös miten tuonkin koulutuksen saanut henkilö kirjoittaa näin.
"Suuri osa ihmisistä nyt vain ei ymmärrä talouden tai demografisen kehityksen realiteeteista tai loogisen ajattelun perusteista hölkäsen pöläystä ja/tai pitää monikulttuurisuutta, värinää ja säpinää itseisarvoina, joista palavat lähiöt, rahoitusahdinkoon joutuvat julkiset palvelut ja alati raaistuva yhteiskunta ovat siedettävä hinta".
Osoittaa vain tuon jo ennenkin huomatun ongelman mikä Halla-ahoa kiusaa, eli oman mitättömyyden aihuttama syyttelyn tarve kohdistuen tahoihin joiden olemassa olon oikeutusta ei edes herra rotutohtori voi kieltää, vaikka ylemmyydentunnossaan niin haluaisi.
Halla-aho puhuu palavista lähiöistä näkemättä yhtään palavaa lähiötä, saati naapurikorttelissa tapahtunutta kantaväestöön kuuluvan pyromaanin, aiheuttamaa kellaripaloa. Halla-ahon oma käsityskyky noista asioista eli talouden tai demografisen kehityksen realiteeteista joiden ymmärtämistä hän väheksyy muiden kohdalta, ei ole mitenkään poikkeuksellisen ylivertaisesti tullut esiin, joten on kyseenalaistettava tuokin kriteeri, Halla-ahon erinomaisuudesta.
Halla-aholle tyypillistä on myös käyttää terminologiaa joka sumuttaa lukijan, kuten sana demografia, joka on tietokonepohjainen analyysi median yleisöstä, katsojista, tilaajista tai asiakkaista. Lukija voi tosin assosioida sen suoraan maahanmuuttajavastaisuuteen, vaikka se ei välttämättä korreloi mitenkään itse asiaa.
Tuolla vähän alempana pistin saman vastauksen.
Sainpa nauraa tälle:
"Halla-aholle tyypillistä on myös käyttää terminologiaa joka sumuttaa lukijan, kuten sana demografia, joka on tietokonepohjainen analyysi median yleisöstä, katsojista, tilaajista tai asiakkaista. Lukija voi tosin assosioida sen suoraan maahanmuuttajavastaisuuteen, vaikka se ei välttämättä korreloi mitenkään itse asiaa."
Ei kannata aukaista suuta, jos ei edes tajua sanan demografia merkitystä. Jokaisen edes peruskoulun suorittaneen pitäisi tajuta demografian tarkoittavan väestötiedettä.
Mietin mistä Käde oli tämän tietokonepohjaisen analyysin keksinyt. No, Käde kun ei ymmärtänyt näin yksinkertaisen sanan merkitystä, niin hän käytti Googlea ja katsoi ensimmäistä hakutulosta :D
Tämä oli kyllä perjantai-illan piristys. Piti oikein tallentaa muistiin.
Halla-aho on pelkkä spede kaikkine fobioineen. Kiitos KÄDE kun aas kerran osoitit ettei akateemisuus ole mikään itseiarvo.
ovat ihmisiä. Muille näyttävät karvapersettä tai tuikkaavat puukon selkään.
riittää pelkkä katsominen, kun huomaa ettei evoluutio ole kaikkia vielä tavoittanut. Darwin oli ehdottoman oikeassa sanoessaan, että KÄDELLISET ovat kehittyneempiä, kuin muut.