neitsyt sivarissa

mulla vielä poikuus tallella ja olen menossa sivariin niin onko siellä mahdollisesti joku muija kuka voisi viedä poikuuteni?
71051
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Niiltä saa. Muijia on sivarissa noin 0.01%

Äänestä
  • kukaan muija nyt sivaria mene suorittamaan? Ja riippuu tietenkin työpaikasta, jonka saa itse päättää. Mutta inttilesket, kyllä.

    Äänestä

  • ei kai kirjoitti:

    kukaan muija nyt sivaria mene suorittamaan? Ja riippuu tietenkin työpaikasta, jonka saa itse päättää. Mutta inttilesket, kyllä.

    Jos naispuolinen varusmies päättää ennen sotilasvalaa, ettei homma sovi hänelle, hänet vapautetaan. Sotilasvalan vannomisen jälkeen lähtemispäätös johtaa sivariin siirtymiseen. Eli kyllä niitä naisia siellä sivarissa on, tosin erittäin vähän.

    Äänestä

Lähesty kuule jotain pitkätukkaista punaposkista poikaa...Lähtee peräneitsyys samalla vaivalla!!!

Äänestä

Jokainen muijan tulisi Suomessa valita kuten mieskin, käykö hän armeijan tai sivarin mikäli tätä yleistä asevelvollisuutta jatketaan. Naisilta se on jokin "kokeilu" edelleenkin, mutta entäpä kohdallani vapaaehtoiseen asepalvelukseen 17-vuotiaaana astuvaa miestä ei ne valat paljoon auta vaan se "pakotettaisi" suorittamaan palvelus, koska on vapaaehtoisesti asepalvelukseen hakenut. Yritin vapautua ennen AUK:ta mutta ei minulle vapautusta myönnetty, koska olen/olin miespuolinen ja olen vapaaehtoisesti palvelukseen hakenut ...anoin kyllä lykkäystäkin (siihen ei koskaan suostuttu, suostuttiin vain siihen että suoritan AUK:ssa palvelukseni loppuun asti). Ainut vaihtoehto kohdallani oli lähinnä sivari, mutta palvelusluokka hyppäsi E-luokkaan eli olin tämän ajan "määräaikaisesti vapautettu" ennen kuin E-luokitus kohdaltani poistettiin suorittaessani sivaria!

Äänestä
  • Niin vuonna 2001/02 sivareiden saapumiserään Lapinjärven koulutusjaksolle piti tulla 1 muija, mutta se ei sinne ilmestynyt, joten miksi vänkään taas sellaisten henkilöiden kanssa, jotka eivät tiedä asiasta paskan vertaa (=suomalainen "kertauksissa käymätön" militaristi).

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


vielä neitsyt kirjoitti:

mulla vielä poikuus tallella ja olen menossa sivariin niin onko siellä mahdollisesti joku muija kuka voisi viedä poikuuteni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu