Eilen tuli samanaikaisesi kolmelta kanavalta urheilua - kaikki EIVÄT ole kiinnostuneita!
kolmelta kanavalta urheilua!
koko valtiovalta.....haist
5143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nyt ei tule urheilua miltään kanavalta nyt voit katsoa uusintoja ihan rauhassa joka kanavalta. Ohjelmatarjonta huipussaan.
Kun ihmisellä olisi aikaa katsoa telkkaria, sieltä tulee tosiaan sunnuntain parhaaseen katseluaikaan urheilua, urheilua ja urheilua?
Kun narisen asiasta, mies kertoo, että näin saadaan suomenkielinen ohjelmakiintiö täyteen ja kansalaisten ei turhaan tarvitse ajatella ikäviä asioita (hallituksen täydellistä kyvyttömyyttä, lamaa, työttömyyttä jne.)
Kaikki urheiluohjelmat pitäisi laittaa yhdelle kanavalle, jossa sitten voisivat urheiluhullut kykkiä.
Miksi valtakunnallisissa uutislähetyksissä on urheiluosuus? Eihän siellä ole pitsinvirkkausuutisiakaan?
Ei kilpaurheilu ole kovinkaan tärkeää. Täysin turhan pyöritystä.
Kuntoilu olisi paljon tärkeämpää.
Niin mikä on sitä laatua jota viitsii katsoa Pieni talo preerialla 14. kerran, kaasua komisario palmu 12. kerran, kauniit ja rohkeat uusintana, kotikatu kolmas uusinta samalle viikolle. Vai peräti amerikkalaisia laatu elokuvia.
tilalle oikeaa ohjelmaa. Olisi ihan kiva tietää, mitä tässä maassa ja maailmalla oikeasti tapahtuu. Sivistävää, hyödyllistä ja viihdyttäää ohjelmaa saippuasarjojen tilalle. Esimerkiksi kuinka elellään ihmisiksi tai ratkaistaan arjen ongelmat. Mitä eduskunnassa tapahtuu, kaikkia meitä koskettavia asioita: valition ja kunnan tasolla.
Taitaisi olla mahdoton urakka nykyisille toimittajille ja mediapäättäjille. Ei vaan persus nouse penkistä eikä viitsitä ajatella yhtään mittä. On aina helpompi haastatella toimittajakaveria kuin mennä ulos kyselemään asioita. Markkinatalouden ehdoilla mennään tässäkin asiassa. Seuraukset näemme jo nyt.
Sietä tulee hyvää katsottavaa.