KESKUSTA

Kuinka paljon on vuokra yksiössä/kaksiossa ja missä päin keskustaa asutte?

Mielipiteitä Ullanlinnasta/Kampista/Punavuoresta? Mikä näistä paras, miksi?
4194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mitä maksaa vuokra hommat. Pitäähän opiskelian saada kunnollinen kämppä, jotta voi opiskella ja ei tarvii olla töissä joka ilta.

Äänestä
  • Vuokrahommat yhteen
    Opiskelija jiillä

    Kiitos

    Äänestä

22.5 neliön yksiö Eerinkinkadulla Kampissa 585€ kuussa. Hinta riippuu koosta ja kunnosta, hitusen halvemmalla saattaa saada, mutta tuskin paljoa. Esim. kalevan kadulla 29 neliön yksiö näköetäisyydellä Stockasta ~700€.

Äänestä
  • Kiitoksia :) Mieluiten Kampista haluaisin asunnon ja vuokra tosiaan enintään 700 e/kk.


    Lisää vastauksia?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Te jotka asutte keskustassa :) kirjoitti:

Kuinka paljon on vuokra yksiössä/kaksiossa ja missä päin keskustaa asutte?

Mielipiteitä Ullanlinnasta/Kampista/Punavuoresta? Mikä näistä paras, miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu