Mistähän löytyisi 33v ensihoitaja poitsulle mukava elämänkumppani jonka kanssa jakaa ilot ja surut...mielellään pirkanmaalta
Ensihoitaja Tre etsii
elämänkumppania,.,.
11878
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Luulis sulle löytyvän jo virkasi puolesta nainen omasta kuormasta, ettei tartte netistä vonkata
Ravintolassa oli nimeltään MIXEI sieltä tollanen puppelipoika löytää kumppanin :D
Hmm..Ikävää, että ei ilmoitusta oteta todesta, vaan tulee tuollaisia ikäviä vastauksia/kommenteja..:(
No, ainakin on tuo suomi24:n treffisivut, minne voi laittaa ilmoituksen ja varmasti sitä kautta voisit tutustua helpostikin ihmisiin, joko ensin kirjottamalla hetken ja tutustumalla niin, tai sitten toki voi treffata lähes saman tien, jos samalla paikkakunnalla asuu ja jos siltä tuntuu.
Oon itse pitkään ajatellut, että järkevintä elämässä ois varmaan löytää hoitoalalla työskentelevä mies..Koska uskon ja epäilen, että ne ihmiset on ehkä tietyllä tavalla joissain vähän samanlaisia..Siis kun omasta mielestäni tietynlaista empaattisuutta ja ymmärrystä tarvitaan ja toisista ihmisistä välittämistä, hoitoalalla..
Itse oon lähihoitaja ja työskentelen vanhusten parissa, dementaiosastolla.
Ensihoito on mielettömän hieno ja tärkeä asia ja siis ammatti ja missä me kaikki ihmiset oltaisinkaan hädän hetkellä, ilman teitä..Hattua nostan kaikille, jotka siihen työhön pystyy..Musta ei olis koskaan..Oon liian herkkä.. Niin ja tarvitaanhan siinä tosi paljon ennen kaikkea tietoa, taitoa ja suht kovia hermojakin!
Jos haluat vaikka kirjoitella s-postia ja vaihtaa ajatuksia mun kanssa, niin kirjoitahan s-postiossarisi tänne..
En itse asu Treella, mut oon sinne muutosta haaveilut jo aika monta vuotta..En oo vain viä saanut aikaiseksi..Sitä hyvää syytä kai odotellen..:P
Muutamia ystäviä sielä kuitenkin asuu ja aina silloin tällöin tullut siä päin käytyäkin..
Tre on aina tuntunut jotenkin kovin sopivan kokoiselta ja mukavan tuntuiselta kaupungilta.
Oikein hyvää talven jatkoa ja kevään odotusta sulle sinne!!:)
eli s-posti on [email protected]
Kirjoittelen tässä lähipvinä, mut nyt tänä iltana en enää ehdi ja jaksa, kun pakko yrittään kerrankin suht ajoissa nukkumaan, kun aamuvuoro..:D
Hmm..Mistähän sitä voi olla edes varma, että kyseessä on oikea henkilö, siis tuon ekan alkuperäisen viestin kirjoittaja..Mut joo no, täytyy kai vain uskoa siihen..heh..:)
Palataan!:)
sun on vaan uskottava..hmm...sanooko dave sulle mitään..päättele siitä
Mitäs tykkäät jos elämänkumppanisi työskentelee samalla alalla?
eihän sillä väliä ole...vaihdetaan ajatuksia
Laita viestisi esim. deitti.nettiin.
Hei.En ole Pirkanmaalta.Etsin oikeaa,ikää 26-30
s-posti osoite niin katsotaan:))