FACEBOOK(isoveli)

ote facebookin ohjeista: Facebook saattaa myös kerätä sinusta tietoja muista lähteistä, kuten sanomalehdistä, blogeista, pikaviestimistä ja muilta Facebookin käyttäjiltä palvelun toimintojen kautta (esim. valokuvien merkinnät) antaakseen sinulle enemmän hyödyllistä tietoa ja entistä yksilöidymmän kokemuksen.

Käyttämällä Facebookia hyväksyt henkilötietojesi lähettämisen ja käsittelemisen Yhdysvalloissa.
91013
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

FACEBOOK is one BIG JOKE.
Only idiots USE FACEBOOK.

Äänestä

   http://dropoutbear.blogspot.com/2008/06/facebookdo-you- have-1.html
"Israel's 84-year-old president Shimon Peres wants to use Facebook to crush any questioning of Jewish atrocities."

http://desertpeace.wordpress.com/2008/01/29/facebook-as -a-zionist-tool/
"The President of Israel is encouraging young zionists to use vehicles such as ‘Facebook’ to ‘battle anti-Semitism"

http://translate.google.fi/translate?hl=fi&sl=en&u=http ://www.jpost.com/servlet/Satellite%3Fpagename%3DJPost%2 52FJPArticle%252FShowFull%26cid%3D1202211059878&sa=X&oi =translate&resnum=7&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dperes% 2Bfacebook%2Bzionism%26hl%3Dfi%26client%3Dfirefox-a%26c hannel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:fi:official%26hs%3DZK6%2 6sa%3DX

"Ajatus luultavasti johtuu siitä, että Peres tapasin äskettäin Facebook perustaja Mark Zuckerberg on Maailman talousfoorumi Davosissa. Itse Facebook ei ole vain mahdollisesti tehokas väline torjunnasta antisemitismiä, se on myös vaarallisen voimakas väline, jolla edistetään antisemitismin ja antisionismi."

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000039369718&view_mode=flat

Shimon Peresh haluaa sinun taistelevan antiliskotusta vastaan fasepookissa.

Äänestä
  • Googlen kääntäjä tuottaa paljon parempaa suomen kieltä kuin suomalaiset salaliittoretardit osaavat kirjoittaa.

    Kello on 21:00. Ottakaa iltalääkkeenne, retardit!

    Äänestä

Facebook on näppärä työkalu myös isoveliä vastaan.
Mitä siitä jos isoveli ottaa tarkkailuun?
Tosisalkkari on vaikka valmis kuolemaan totuuden levittämisen eteen koska tietää että kuolemaa ei ole.

Äänestä

varmasti se facebook kerää tiedot niiltä, jotka niin auliisti jakavat omat asiansa siellä.

pelkkää paskaa koko facebook. se perustuu ihmisten idioottimaisuuteen.

käyttäjällä voi olla 200 "kaveria" siellä, mutta kun klikkaat "mutual friends", niin johan tulee hiljaista. tarkoittaa sellaisia kontakteja, joiden kanssa käyttäjä viestittelee.

siellä voi valita kaveriksi melkein kenet vaan. saapahan sitten päteä että "etteks te nää kuinka helvetin paljon mulla on kavereita facebookissa".

kaiken kaikkiaan pelkkä isolla rahalla toteutettu hypetys, joka kerää typerää karjaa, niinkuin paska kärpäsiä.

ps. en ole hankkinut sitä kautta yhtään "kaveria". enkä tule ikinä hankkimaan. "mutku mä haluun nyt heti ainaskii sata frendii. ihan sama, kuhan muut vaan näkee et mulla on ihan vitusti ihqufrendei".

Äänestä
  • super kusetus koko juttu!! ihmiset laittaa oikean nimesä sinne ja lisäilee kavereiksee jotai venäläisiä keski-ikäsiä miehiä. tottahan toki ihmiset vissii pikku hiljaa on alkanu ymmärtämää ettei nettii kannata antaa mitää henk.kohtasta tietoo. hyväksy nyt sit kaikkien kummajaisten kaveri pyynnöt sitte vaa pistät Ihq seinälle et lähet etelää lomailee pariks viikkoo. Sitä ennen oot valuttanu kuinka paska paikka on asuinalue missä asut.
    katos katos ku Lcd-telkut hävinny mustillakaa ei oo ruokakuppia enää. järki kätee ihmiset.

    Äänestä

facebuukin käyttäjät sirutetaan ensimmäisinä

Äänestä

Hei kaikki ,mulla ois sellanen kysymys kun ny tässä erottiin aviomiehen kanssa ja se ny on jotenki onnistunu saamaan mun salasanan facebookissa ja MSN selville ja yllätysyllätys vaihtanut ne molemmat.. Olen yrittäny puhua hänen kanssaan, mutta turhaan! Onko kelläkään mitään ideaa siitä miten saisin tunnarini takaisin käyttööni? Tai että voisin edes poistaa ne täysin.. Kiitos

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyttää kirjoitti:

ote facebookin ohjeista: Facebook saattaa myös kerätä sinusta tietoja muista lähteistä, kuten sanomalehdistä, blogeista, pikaviestimistä ja muilta Facebookin käyttäjiltä palvelun toimintojen kautta (esim. valokuvien merkinnät) antaakseen sinulle enemmän hyödyllistä tietoa ja entistä yksilöidymmän kokemuksen.

Käyttämällä Facebookia hyväksyt henkilötietojesi lähettämisen ja käsittelemisen Yhdysvalloissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu