Mitä

Voisi harrastaa liikuntaharrastusten lisäksi? Onko jotain paikkoja kursseille? Jotain säännöllisesti kokoontuvia harrastuporukoita jne? Olen uusi Lohjalla ja etsin uutta harrastusta, mieli on avoin kaikenlaiselle.
3602
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hiiden opistossa voi harrastaa aivan mitä vain yleensäkin kansalaisopistoissa ja työväenopistoissa. http://www.hiidenopisto.fi

Kuoroja on paljon myös. Lue Länskärin yhdistyspalstaa.

Äänestä
  • Miman Paja & Kädenjälki tarjoaa kans kaikenlaista kivaa kurssia. Siel on sitä työtilaa kans 6 e on kolme tuntia aikaa tehä ja saa käyttää niitten työkaluja ja vehkeitä, neuvot tulee kaupanpäälle.
    Tuolla niitten sivut ja kurssit :
    http://kotisivu.dnainternet.net/pajmiman/

    Äänestä

  • tiiuli78 kirjoitti:

    Miman Paja & Kädenjälki tarjoaa kans kaikenlaista kivaa kurssia. Siel on sitä työtilaa kans 6 e on kolme tuntia aikaa tehä ja saa käyttää niitten työkaluja ja vehkeitä, neuvot tulee kaupanpäälle.
    Tuolla niitten sivut ja kurssit :
    http://kotisivu.dnainternet.net/pajmiman/

    "Löydät meidät osoitteesta Virkkalantie 22. Olemme Philin vanhassa talossa"

    Mä muistan tuon talon olevan Pihl:n talo

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lohjalla kirjoitti:

Voisi harrastaa liikuntaharrastusten lisäksi? Onko jotain paikkoja kursseille? Jotain säännöllisesti kokoontuvia harrastuporukoita jne? Olen uusi Lohjalla ja etsin uutta harrastusta, mieli on avoin kaikenlaiselle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu