Ainakin tv:ssä nähty kuva suunnitelmista pisti vähän miettimään.Miksi näin massiiviset rakennelmat jotka vain muistuttivat lumiluolaa.Teltta olisi riittävä ihmismassoille jotka eivät pysty kuitenkaan keskittymään kauaa puheeseen(viidakkofiilis) ja eläimille sen sijaan ympäristöön sopivat tilat jotka suojaavat sateelta ja tuulelta.
REMONTTI
KORKEASAAREEN
2103
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jätetään talvi hiekotus tekemättä ja lumiaurat talliin muutamaksi vuodeksi, niin saa saadaan korkeesaari PILATTUA tymillä uudistuksilla. Mitä vittuu se ratikkakin pitöö korkeesaareen mennä?? Tainnu suunnitteliat olla piripäissään, kun tommosta ovat kehetelleen.
Laittas rahaa sinne HOMEEN hoitoon skoleista tai palkkais lisää lääkäreitä hoitaa ihmisii, mut herrat käykin yksityisillä, niin ei välii.
Korkeesaari RASKATAAN, jotta herrat pääsee leikkii JÄÄKARHUILLA. Toivottavasti elukat tajaa karata ja tappaa jonkun suunnittelian perheen... isi sitten jälkkäriksi ku tulloo kotia.
paraskaveri on aloituksen tehnyt.
Olisipa Obaman kaltainen päämies/nainen suomessakin.