Jutasta saattaapi hyvinkin tulla seuraava Suomen presidentti, kukaan täysijärkinen ei varmasti tämmöisen porvarihallituksien ympäri maailmaa aiheuttaman talouden pysähdyksen aikana mene äänestämään esim. ääriporvari Niinistöä joka on syntynyt ja elänyt kultalusikka suussa eikä tiedä höykäsen pölähtävää tavallisen Suomalaisen arjesta.
Jutastako seuraava presidentti
Demaripressa kuintenkin tulee
10354
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Naurattaa tämä kun Suomalaiset eivät tiedä että Niinistöt ovat todella varakas suku, Sauliakin pidetään kansanmiehenä hah hah..Hyvin on kansaa taas kusetettu. Me jotka totuuden tiedämme ja Saulin tunnemme kutsumme Saulia diktaattoriksi sillä niin yksinvaltaiset otteet tällä miehellä on kaikissa johtotehtävissään; ei missään nimessä tätä miestä Suomen presidentiksi.
sdp ei ole kansa, vaan 600 000 kpl 60 vuotiaita =)
mene äkkiä niuanniemeen hoitoon. eero vie jutalta viimeisenkin viran.
verkkosukissa.Jutalla on tosihyvä vartalo ja
sääret, upeeta katsella varmaan verkkosukissa.
Ikäväkyllä en nähnyt sitäkuvaa.Eihän niillä
säärillä ole muuta kuin houkutus,niinkuin kukan-
lehdillä.Tilanteentullen ne siirretään sivuun ja välillä pieniä suukkoja molempiin päihin.
Siis Jutta jujuttaja vain kelpaa tästä parista!!
aikaan kun verkkosukat ja sorvit saavat äänioikeuden.
Jutta ei ole edes gallubeissa. Pressan homma on ihan muuta kuin SDPn ns. "johtaminen"
http://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/200901048863015_pk.shtml
"Jutta Urpilaisen esikunnan mukaan hän kommentoi asioita vain työaikana (IS 3.1.). Kuitenkin aito johtaja on työssä 24 tuntia vuorokaudessa seitsemänä päivänä viikossa."
"Jutta ei ole edes gallubeissa."
No onneksi Sauli on. Julkaiseekohan Lehti taas viikonloppuna uuden Niinistö-gallubin?
No salea tuntuu häiritsevän koko presidenttipeli. juttasta ei ole edes sdptä johtamaan.
Jutta pystyy ehkä johtamaan kioskin kokoista yritystä.
Kaikki sitä suurempi taitaa mennä pieleen. Katsotaan kuinka kauan demarien kantti kestää. Nyt on jo lupaavasti kannatuslukemat alamäessä.
Niinistö lupasi suomen kansalle Naton. Tällöin poikamme pääsee taistelemaan kunnolla Afganistiin tai Irakiin!!!!!!