Kreationistiwikissä salamurhakäsky?

Kreationistisessä Conservapediassa oli lista demokraattisenaattoreista, joiden kausi olisi "hyvä päättää ennenaikaisesti" jotta republikaanit pääsisivät heidän tilalleen ja saisivat enemmistön senaattiin estämään Barack Obamaa sosialisoimasta lääketeollisuutta ja kansallistamasta finanssi- ja autoteollisuutta, ja luomasta tasajakoisempaa hyvinvointivaltiota (juu-u, jenkeissä kreationisteille se on hirveää sosialismia tämä Suomalainen malli..)



http://wonkette.com/405745/conservative-wiki-offers-helpful-list-of-senate-democrats-to-assissinate-so-republican-governors-can-appoint-replacements

"Conservative Wiki Offers Helpful List of Senate Democrats To Assassinate, So Republican Governors Can Appoint GOP Replacements"


http://scienceblogs.com/pharyngula/2009/01/what_happened_to_conservapdia.php
"What follows is a list of all the Democratic senators in states with Republican governors. It's very difficult to read that without seeing it as a hit list."


PZ Myers kirjoitti että conservapediasivu on nyt suljettuna..

Kokeilin, tätä luki:
"Senate Democrats from States with Republican Governors
There is currently no text in this page, you can search for this page title in other pages or edit this page"

Eli JOTAIN ARVELUTTAVAA SIINÄ ON OLLUT !

15

3106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voe että!

      "Eli JOTAIN ARVELUTTAVAA SIINÄ ON OLLUT ! "

      Oikeinko SALALIITTOA eppäilet? Olisko samoja taustoja kuin UFOHAVAINTOJENKIN piilottelu mitä meinaat palstan salaliittoguru MrKAT?

      • Tunnistamaton liikkuva kohde?
        No niitä on joka yö, mutta tähtinä ja sumuina ja semmoisina pidän..
        Viime aikoina pieniä minikokoisia kuuma-ilmapalloja (tai suorakaiteita), joita on saanut edullisesti ostaa.


      • Missä voin liittyä salaliittoon ?
        Onko jossain liikkunut siitä sopimuspaperia ?
        Paljonko kilahtaa tilille, kun olis meikäläisellä tässä kalliin objektiivin tarve ?

        Prof. Esko Valtaojalta ei ainakaan kannata pyytää apua, koska hänkin valitti samaa tv:ssä ettei oo kukaan tullut kertomaan ja pyytänyt salaliittoon, hänetkin on jätetty mahdolllisen salasisäpiirin ulkopuolelle...


      • maa_tiainen
        MrKAT kirjoitti:

        Missä voin liittyä salaliittoon ?
        Onko jossain liikkunut siitä sopimuspaperia ?
        Paljonko kilahtaa tilille, kun olis meikäläisellä tässä kalliin objektiivin tarve ?

        Prof. Esko Valtaojalta ei ainakaan kannata pyytää apua, koska hänkin valitti samaa tv:ssä ettei oo kukaan tullut kertomaan ja pyytänyt salaliittoon, hänetkin on jätetty mahdolllisen salasisäpiirin ulkopuolelle...

        Koska Valtaoja, toisin kuin sinä, ymmärtää mitä sana SALA tarkoittaa?


    • Ei olisi yllättävää konservatiiveilta. Heidän ajatuksenkulkunsa on niin täysin käsittämätöntä. Sivun on toki voinut kirjoittaa joku joka haluaa haitata conservapedian toimintaa, tai että wonketessa ollut juttu on tekaistu, totuutta on vaikea enää löytää :)

      • Obamaa morkataan ja muslimiksi vihjataan ja Obamalla pelotellaan etusivulla koko ajan.


      • etusivulla?
        MrKAT kirjoitti:

        Obamaa morkataan ja muslimiksi vihjataan ja Obamalla pelotellaan etusivulla koko ajan.

        ???


      • etusivulla? kirjoitti:

        ???

        ..kooklasin vain Conservapedia ja eka aukeavan sivun oikealla palstalla oli omituista tekstiä obamasta.
        Ei ollenkaan sopivaista semmoiselle joka itseänsä tietosanakirjaksi väittää..


      • myös sen
        MrKAT kirjoitti:

        ..kooklasin vain Conservapedia ja eka aukeavan sivun oikealla palstalla oli omituista tekstiä obamasta.
        Ei ollenkaan sopivaista semmoiselle joka itseänsä tietosanakirjaksi väittää..

        sivun.

        "..kooklasin vain Conservapedia ja eka aukeavan sivun oikealla palstalla oli omituista tekstiä obamasta.
        Ei ollenkaan sopivaista semmoiselle joka itseänsä tietosanakirjaksi väittää.. "

        oliko siellä sitten jotain mikä ei pidä paikkansa? en ainakaan huomannut sellaista.


      • Mr.K.A.T.
        myös sen kirjoitti:

        sivun.

        "..kooklasin vain Conservapedia ja eka aukeavan sivun oikealla palstalla oli omituista tekstiä obamasta.
        Ei ollenkaan sopivaista semmoiselle joka itseänsä tietosanakirjaksi väittää.. "

        oliko siellä sitten jotain mikä ei pidä paikkansa? en ainakaan huomannut sellaista.

        saattoi tänäänkin käydä paskalla ja se on sitten totta mutta ei kaikkea tarvitse lukea tietosanakirjoissa.


    • Muistammehan kuinka kreationisti ja televankelista Pat Robertson antoi vihjauksen että Venezualan öljytynnyrin päällä istuva presidentti Chavez olisi hyvä pyyhkäistä poies..

      Joten murha on sallittu jos sen tekee kreationisti USAssa ?


      Suomen TV7 veti johtopäätöksensa tästä miehestä ja sen suomeen tuomastaan ohjelmasta (VASTA) tämän jälkeen.

      • viiraako päässä?

        jäänyt päivän lääkeannos ottamatta kun noin hourit?



      • Robertson...
        viiraako päässä? kirjoitti:

        jäänyt päivän lääkeannos ottamatta kun noin hourit?

        ...on sekopää. Todistettavasti. Infoa ihan kotimaisella:

        http://fi.wikipedia.org/wiki/Pat_Robertson

        Jotakin otteita:

        "Robertsonilla on suuri henkilökohtainen omaisuus; hänen kirjansa ovat myyneet USA:ssa ja ulkomailla erittäin hyvin ja hän on tehnyt kauppaa esimerkiksi radioasemilla, joiden osakkeita hän osti 1960-luvulla ja myi 1980-luvulla niiden arvon noustua huimasti.

        Robertson tuki Liberian sisällissodan aikana presidentti Charles Tayloria julkisesti 700 Clubissa, ja kritisoi Yhdysvaltojen tukea Taylorin vastustajille. Robertsonia kritisoitiin siitä, että hän jätti mainitsematta investoineensa kahdeksan miljoonaa USA:n dollaria liberialaiseen kultakaivokseen. Robertson väitti käyttävänsä kultakaivoksen tuloja humanitaarisiin tarkoituksiin, mutta yhtiön annettiin mennä raskaasti velkaantuneena konkurssiin.

        Robertsonia on myös syytetty verovapaan voittoa tuottamattoman "Operaatio siunaus" -organisaationsa käyttämisestä taloudellisen hyödyn hankkimiseen. Robertson pyysi vuonna 1994 700 Clubissa lahjoituksia operaatiolle jotta se voisi lentää pakolaisia Ruandasta Zaireen; myöhemmin selvisi että lentokoneet olivat kuljettaneet koneita timanttikaivoksille jotka Robertson oli perustanut yhdessä Zairen diktaattori Mobutu Sese Sekon kanssa. Robertsonia vastaan yritettiin nostaa syytteitä operaatiosta, mutta Virginian republikaaninen yleinen syyttäjä kumosi syytteet. Robertson oli ollut kyseisen syyttäjän vaalikampanjan suurin rahoittaja."

        "Robertson väittää käyttäneensä rukouksensa voimaa ohjatakseen hurrikaaneja; hän on väittänyt ohjanneensa muun muassa hurrikaaneja Gloria ja Felix USA:n itärannikolta."

        "Robertson on kuvannut feminismiä "sosialistiseksi, perheen vastaiseksi liikkeeksi, joka rohkaisee naisia jättämään aviomiehensä, tappamaan lapsensa, harjoittamaan noituutta, tuhoamaan kapitalismin ja ryhtymään lesboiksi". Robertson on näissä asioissa usein samaa mieltä Jerry Falwellin kanssa, ja kannattaa Falwellin näkemystä, jonka mukaan syyskuun 11. päivän terrori-iskut johtuivat "pakanoista, abortin kannattajista, feministeistä, homoista, lesboista ja Amerikan Siviilioikeuksien Unionista"

        "Robertson pääsi kansainvälisiin otsikoihin vaadittuaan 22. elokuuta 2005 Venezuelan presidentti Hugo Chávezin salamurhaamista. Robertson väitti Chávezin muuttavan Venezuelan "tukikohdaksi kommunistien soluttautumiselle ja muslimiekstremismille koko Amerikan mantereella", ja ehdotti salamurhaa sotaa parempana keinona, koska se olisi halvempaa ja öljytoimitukset jatkuisivat."


    • Pärspub

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      537
      1768
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      867
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      84
      863
    4. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      796
    5. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      49
      711
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      705
    7. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      2
      697
    8. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      63
      666
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      66
      613
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      533
    Aihe