Vanhanen hoitaa huonosti omaa talouttaankin

Mannertenvälinen nahjus Matti Vanhanen ei tunnetusti osaa hoitaa valtion taloutta. Vanhanen on ollut täydessä paniikissa talouskriisin muututtua lamaksi Suomessa.

Tänään on paljastunut, että Vanhanen on myös yksityistaloudessaan korviaan myöten velkaantunut. Vanhasella on velkaa 1,664,804 mummon markkaa. Vanhanen on siis ottanut liki 1,7 mummon markkaa velkaa ja velan hoitamisessa on ollut näköjään vaikeuksia.

Vanhanen on yrittänyt kaupitella talonrähjäänsä jo pari vuotta, mutta kukaan ei ole ollut tosissaan kiinnostunut asumaan tönössä, jonka KEPUli on saastuttanut.

3

145

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jonkun himmelituen ja kuvit...

      veronmaksajat senkin kuittaa. Valitettavasti taloutemme syöksyy alamäkeen ja ensimmäisen kerran Suomen historiassa harkitaan jopa kansalliseen maataloustukeen koskemista! Nyt on asiat todella heikosti. Toivottavasti pankit ei painosta Matti antamaan esim pankkitukea valtion lainaamien rahojen kautta? Voisiko Matti olla niin heikko luonteeltaan? Akat ainakin jättävät Matin tiuhaan tahtiin? Tekeekö Matti siis oikeasti huonoja uuniperunoita? Missä me mennään, Känä selvitä yleistilanne.

    • tarvinnut Matin

      velkoja maksaa. Pidä vain mielipuoli omista olemattomista rahoistasi huoli. Ho, hoh hoooooooo, tuota hullua punikkipaskaa.

    • mielenterveyttäänkin

      huonosti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      50
      967
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      848
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      788
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      727
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      654
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      599
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      596
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      169
      536
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      530
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      56
      487
    Aihe