Suomeen uusi tieliikenne laki, joka mahdollsitaa sallitun nopeusrajoituksetoman moottoritien kaikille suomen moottoritie osuuksille.
Näin vältymme jatkosssa elvistelijöiltä.
Näin vältymme jatkosssa elvistelijöiltä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
jäänyt M.H:lla lääkkeet aamulla ottamatta.
Oletkos sinä se juntti, joka aina haukkuu minua ja joka palaa itsesyttyvässä ferrarissa kahden vuoden päästä.
Aivan turhaan minulle lääkitystä pakotat käyttämään, katsos suomessa on jokaisella oikeus sanoa mielipiteensä asiasta ilman että joku bimbo rupeaa tyrkyttämään minulle lääkitystä.
Ota itse lääkkeesi, ja aja vaikka tänään itse syttyvällä ferrarilla kuolema, jossa palat poroksi.
Sitten pääsen sinusta ihan lopullisesti eroon juntti.
Ferrari? Mäkin haluan tietää!
Itsestään syttyvä ferrari on lempi autosi ja palat sen kanssa poroksi tänään kun ajelet sillä ihan millä tahansa suomen moottoritiellä.
Kyllä mullakin on sentään JOKU raja siinä, miten alas olen valmis menemään. Ferrarin rattiin en kyllä suostu istumaan.
perusmalli. Syttyy itsestään palamaan viimeistään n. 100 km ajon jälkeen. Ennen sitä se valuttaa öljyt ulos ja puskee ilmaan valtavat mustat savupilvet. Ainoa hyvä piirre ferrarissa on se, että kun se syttyy palamaan, siitä ei jää jäljelle mitään.
Miten muuten, onko Suomen lapissa noita Poroiksi palaneita ferrariurpoja?
kielen huolto laki pitäisi ottaa välittömästi käyttöön: Jokaisen Suomen kansalaisen tulee suorittaa puhe ja kirjoitus testi, ja vain testin suorittamalla hyväksytysti saa oikeuden puhua julki mieli piteensä tai kirjoittaa lehtien ja internetien keskustelu palstoille!