Kun kuunteli ja katseli Nina Mikkosen esiintymistä TV:ssä tuli hakematta mieleen Kepu.
Kun jätetään Mikkosen ilmaisutavat omaan arvoonsa. (jokaisella on vapaus ilmaista tyhmyytensä miten haluaa) jää sanomaksi aivan sama mitä Kepu (erinimillä) on hokenut jo vuosikymmeniä,eli "akat tupaan".
Kun jätetään Mikkosen ilmaisutavat omaan arvoonsa. (jokaisella on vapaus ilmaista tyhmyytensä miten haluaa) jää sanomaksi aivan sama mitä Kepu (erinimillä) on hokenut jo vuosikymmeniä,eli "akat tupaan".
Vastaukset 7
Vanhimmat
noita typeryyksiään televisioon, ja miksi siitä joku on edes kiinnostunut sen vertaa että tuohtuu tuollaisesta ?? Noita enemmin tai vähemmän erikoisia lausuntoja nyt saa kaikenlaisilta tyypeiltä jotka ovat poissa balanssista.
Oikeassa olet siinä, että Mikkosen puheet ovat kovin Maalaisliittolaisia.
Väärässä olet taas siinä, että esitystyyli pitäisi rajata pois kun esitystä verrataan kepulaisuuteen.
Tyyli ja sanoma ovat saumattoman Kepulaisia.
......
on kuitenkin kovin Kepulaisia,eli AKAT HETI TUPAAN PER....
tuota kokoomuslaista kotiäitiä?
Ainakin tällä palstalla demarit nuolee kokoomuslaisten perseitä koko ajan!
eikä siitä kuka on ketäkin lähempänä. Vai oletko sitä mieltä ettei tuo Mikkosen sanoma kuulosta perinjuurin Kepulaiselta, eli Akat tupaan ja hiljaa. Tuota "ilosanomaa" kepulais politikot ovat toistelleet kautta aikain.
missä vain valioluokan sonnimies saa astuttaa arjalaisia blondeja?