Hullu ämmä

http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/arkistot/rikos/2009/01/791006

Tämmöstä se on nykyään, jos ei ole ihmistä lähistöllä tapettavaksi niin nakataan koira parvekkeelta.
13423
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

kunniamerkillä, kun hoiti koiran pois räksyttämästä ja häiritsemästä ihmisiä, koira ei kärsinyt yhtään turha syyttää naista.

Äänestä
  • Lienet juuri sama, pahoin latvastaan sairaalloinen nainen.

    Äänestä

  • seinähullu... kirjoitti:

    Lienet juuri sama, pahoin latvastaan sairaalloinen nainen.

    kerrostalossa kuin kuolleena.

    Äänestä

  • enemmän elävänä kirjoitti:

    kerrostalossa kuin kuolleena.

    En tiedä miksi nautit koiran tappamisesta enkä oikeastaan haluakkaan tietää. En ylipäätään halua tietää sinusta yhtään mitään.

    Äänestä

  • älyttömän ölinää kirjoitti:

    En tiedä miksi nautit koiran tappamisesta enkä oikeastaan haluakkaan tietää. En ylipäätään halua tietää sinusta yhtään mitään.

    nauti, mutta olen realistinen, koska olen nähnyt niin monta huonosti pidettyä koiraa.

    Äänestä

  • koiran tappamisesta kirjoitti:

    nauti, mutta olen realistinen, koska olen nähnyt niin monta huonosti pidettyä koiraa.

    Kovasti tuota hehkutit tuon hullun ämmän koirantappo touhuja.

    Yhteiskunnalle olisi ollut huomattavasti edukkaampaa jos ämmä olisi itse loikannut parvekkeelta.

    Äänestä

tollaset ämmät pitäis lasettaa samalla tavalla kuin koirakin alas parvekkeelta. Ei syyllistyisi enää moiseen rikokseen.

Äänestä

ennen kohtaamista mies ottaa pitkän kepin, kun saapuvat kohdalle mies yrittää hakata koiraa kepillä ja tekee tutkintapyynnön missä vaatii koiraa lopetettavaksi. Mies on noin 40 vuotias evp yliluutnantti ylämyllyltä.

Äänestä
  • Koiran parvekkeelta heittäjä lienee hänen sukulaisnaisensa. Paskapäitä yhtäkaikki.

    Äänestä

Kaikki koirat pitäisi tappaa välittömästi. Usein sama pitäisi tehdä myös omistajille. Nuo räksyttävät ja hyökkäilevät hurtat ovat tarttuneet lahkeeseeni ja pohkeeseeni muutaman kerran. Tuo puraisu on jäänyt hurttien viimeiseksi teoksi.

Nuo kadunvarret kusella ja paskalla täyttävät karvaperseet pitäisi laittaa lihoiksi heti. Valtion pitäisi maksaa tapporahaa hurtista.

Äänestä

Säälittää jos akka saa joskus lapsen. Sattuu vielä olemaan koliikkivauva niin johan kohta toukka liihottelee partsilta nuttu lepattaen asfalttiin.

Äänestä
  • kaikki sillalta alas. HYVÄ juttu...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


koirantappaja kirjoitti:

http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/arkistot/rikos/2009/01/791006

Tämmöstä se on nykyään, jos ei ole ihmistä lähistöllä tapettavaksi niin nakataan koira parvekkeelta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu