Luin väärin, ensin että työnantaja on aloittanut palautusneuvottelut. Luki kuitenkin, että lomautusneuvottelut.
Ei se työnantaja sittenkään kaikkeen pysty.
Ei se työnantaja sittenkään kaikkeen pysty.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tässä on hyvä neuvo:
ryhdy työnantajaksi ja näytä itse mallia miten toimitaan.
Mutta jos ryhtyy työnantajaksi, pitää maksaa työntekijöiden verot ja lopettaa evoluutio.
käy kiertokoulu loppuun saakka, kirjoittele sitten tänne noita sun persereikäjuttujas.
pitäs ensin olla perusluonteeltaan ahne sekä tykätä alistamisesta,olla luonteeltaan huijari ja kierous tulla perintönä.
silloin voisi jo ajatella sitä uraa.
kun noin terävän oivalluksen teit?
Oletko ajatellut, miltä tuntuisi saada lomautuslappu tai pahimmassa tapauksessa irtisanomislappu kouraan?
kun on tullut vaan niitä palautus lappuja
Sitten loppuu veronmaksu. Ainoa verosta vapautettu suomalainen: irtisanottu. Miten paljon säästyy omaa rahaa kun ei tartte maksaa veroooooooo!!!!
Palstan pirullisin, älykkäin ja laaja-alaisin aloitus. Ensimmäinen startti, jossa ironinen sävy vetää päin turpaa typeryksiä. Onnittelen!
Palkansaajalta loppui veronmaksu, kun meni työpaikka alta. Miten paljon säästyykään omaa rahaa, kun ei tartte maksaa enää veroja! Nyt kanarialle!!!!