Telkkari piipittää niin perkeleesti

Ei voi elokuvassa pitää ääntä koko suomessa sen takia että abloyn lukko on kärähtänyt jossain Joensuussa. Pitäisi varoitustekstit riittää. Koko talo herää siihen piipitykseen jos pitää ääntä normaalisti päällä. Kuka idiootti niistä piipityksistä on vastuussa?
2145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä taas ollaan niin jännän äärellä, että... Illalla kävi tyttökaveri kylässä ja valitin, että pää tuntuu siltä, kuin se olisi tungettu pumpulipallon sisään. Seitsemän maissa alkoi pakottaa korvaa ihan järjettömästi ja yritin meditoida itseäni toisiin ulottuvuuksiin huonolla menestyksellä. 22:30 räjähti. Tärykalvo. Yön istuin sohvalla pää vinossa ja valutin aivojani pihalle (tai sitten jotakin muuta visvaa). Aamulla päivystykseen ja lääkäri oli aivan vilpittömän iloinen, kun: "Näin lapsenomaisen täydellinen korvatulehdus aikuisella! Tärykalvo on aivan riekaleina!"

Äänestä

Eikö nuo hätätiedotteet voisi ajaa alueellisesti kun mainoksetkin voi. Turha pilata koko suomen tv:n katselua. Onneksi disccovery, animal, showtime jne ei noita tiedotteita välitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Perskulekkeri kirjoitti:

Ei voi elokuvassa pitää ääntä koko suomessa sen takia että abloyn lukko on kärähtänyt jossain Joensuussa. Pitäisi varoitustekstit riittää. Koko talo herää siihen piipitykseen jos pitää ääntä normaalisti päällä. Kuka idiootti niistä piipityksistä on vastuussa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu