Kaukana työväen asioista Opettajatar.
Mutta näin mennään. Aikansa !
Mutta näin mennään. Aikansa !
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
esittelee vieläkin mainiota puolueelle sopivaa vaalimainosta...vanhan vaarin polvella pikkulikka keikkuu ja hyppii, siitä vaarin vanha tykki kummasti tykkii!
http://www.demari.fi/content/view/3962/317/
turvatun tulevaisuuden.
ei tarvi enää töitä tehdä.
Akat kusettivat tyhmiä demareita.
Molemmat luikkivat tiehensä, kun eläke, ym muut edut ovat hieman paremmiksi kertyneet.
Eli urputtaja nyt toisen kautensa jälkeen, ja kusiniina seuraavan, jos tollot demut hänet sinne vielä valitsevat. Ja miksei valitsis, kun he olettavat, että ulkonäkö nostaa puolueen profiilia, vaikka aivot puuttuiskin, eikä muutenkaan hermo kestä.
Demareita käytävät nuo muuten epäonnistuneet astinlautanaan helppoon elämään.
sdp ei ole enään toveri,se oli sitä urpiaisen ekassa valtaan astumispuheessa, mutta arja alhot ja tuomiojat saa pakata laukkunsa ja muuttaa vasemmistoliittoon ja neuvostoliittoon.
sdp = maria guzeniina, tietoa ei ole mutta ei ole väliäkään kuhan vaan puhutaan samenttisella äänellä populismia niitä näitä kivoja.
ps. sdp ei ole enään 10 vuoteen ollut työväenliike, Helsingissä ja Vantaalla Vihreät on demareita suurempi vaikuttaja ja varastomiehetkin kuuluu kokoomukseen nykyään.