Jo 193 000 amerikkalaista haluaa, että Barack Obama näyttää julkisesti syntymätodistuksensa. Siitä hän on tähän asti kieltäytynyt. Syyksi epäillään sitä, että hän on syntynyt Keniassa eikä USA:ssa. Siitä asiasta on jo parikymmentä oikeudenkäyntiä puitavana käräjillä, presidentin kun on oltava syntyperäinen amerikkalainen.
http://www.wnd.com/index.php?fa=PAGE.view&pageId=87622
http://www.wnd.com/index.php?fa=PAGE.view&pageId=87622
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:BarackObamaCertificationOfLiveBirthHawaii.jpg
siitä, että jokainen voi tykönään miettiä:
-onko Wikipedia luotettava lähde?
-onko kuvankäsittelyä olemassa?
-voiko kuvaan luottaa?
Syy miksi syntymätodistusta ei olla paljastettu on, ettei Obama ole syntyperäisesti mustaihoinen -> täytyisi luoda historia ja sukupuu (muutenkaan kasvottomat johtajat eivät ole mestareita todisteiden tekaisemisessa, vaan suurten massojen manipuloinnissa. Mustan miehen johtama maa on vain hieno tapa viilata meitä linssiin ja esittää maailman muuttumisen tasa-arvoisempaan suuntaan. Samaan aikaan sotamenoja pienennetään ja siirretään maan sisäiseen turvallisuuten eli toisin sanoen pyritään estämään muuten tulevaisuudessa tapahtuvat vallankumoukset: Systeemiä ei saa muuttaa johtavaa luokkaa epäsuosivaksi.
Jos olet sitä mieltä että tuo on väärennös niin kyllä sitä yhtälailla osataan tehtailla se paperinenkin versio väärennöksenä.
Paperin väärennös kun on alana useamman vuosisadan vanhempi "taide".
Pointtini on siis että jos et luota digitaaliseen kuvaan asiasta, MIKSI luottaisit sen enempää paperinpalaan?
ihan tarpeeksi mietittyä, ja tiedän kyllä tuonkin väärennöstavan. Kiitos kommentista!
Tuo ei ole syntymätodistus. Se on elävänäsyntymistodistus. Se todistaa, että Barack Obama on syntynyt elävänä, ja se on annettu Hawaijilla. Se ei kerro, missä paikassa Obama on syntynyt elävänä. P.s. Näyttää S24 siirtäneen aloitukseni Maailman menosta tänne, ja vielä lätkäisseen kirjoituskiellon tietokoneelleni! No, onneksi tänne voi kirjoittaa ilman tietsikkaakin.