Vaiko kirjoittelu? Kautta ihmiskunnan historian väärälainen politiikka on se, joka ihmisiä on saatellut vasten toisiaan.
Tietty kontrolli kun katoaa, ollaan vaikeuksissa rauhan ylläpitämisen kanssa. Omasta kansasta huolehtimisen tulee olla jokaiselle maapallonkansalle ykkösasia.
Kiihottaako vääränlainen politiiikka?
3
175
Vastaukset
- itsevaan
en erityisemmin kiihotu, jos joku kirjoittaa oman kantani kaltaisen taikka oman kantani vastaisen asian.
Pitää vain voida ottaa vastaan täällä erillaisia asioita. Poliitikot ovat niitä, jotka ohjaavat asioita yhteiskunnassamme käytännön tasolla.
Jos esim. maamme ottaisi 10 000 pahaa rikollista (taustoja ei tunnettaisi etukäteen) ulkoa, niin sytettäisiinkö niiden rajuja kirjoittelija-arvostelijoita vaiko päättäjiä?
Minusta nyt pitää ottaa järki käteen niin poliitikoiden ja kirjoittelijoiden. Jokainen tajuaa, ettei väkivallalla saada aikaa mitään muuta kuin pahaa, mutta vääränlainen politiikka laittaa ikävä kyllä jännitteitä asioihin. Emme me voi mamujen kimppuun käydä (kuin puolustaessa omaa henekämme), jos päättäjämme tekevät virheitä. Painostakaa siis poliitikoita perustelluin kirjoituksin ja äänestäkää puoluetta, jonka katsotte ajavan ajalle tärkeitä asioita.- Folio Mulder
castleman kirjoitti:
>>Jokainen tajuaa, ettei väkivallalla saada aikaa mitään muuta kuin pahaa
Veikkaan, mutta en toivo. Suomalaisen on koottava vielä joukot pitämään järjestystä. Kansallismielisyys tulee voimalla, kun sitä kaivetaan esiin. Tavallainen suomalainen mies ei ala lampaaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 626142
- 615542
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise1224279- 543842
- 143775
- 323209
- 632951
- 592836
- 682568
- 471950