Alkaako ketään muuta ihan tosissaan pännimään tämä suomen kummajaismeno sillä 30.1.2009 tuli niin ylen uutisissa kuin mtv3 klo 19 uutisissa että ruotsi lopettaa nyt koko asepalveluksen vaikka siellä ei nytkään enää ole käynyt kuin 10-15% ikäluokasta asepalvelussa/orjatöissä - JA mikä pahinta...aivan pokkana nämä ruotsin herrat puhu että he turvaavat sitten suomeen kriisin tullessa.
Eli tuttu kaava ruotsin herroilta:
mm vuosilta 1495, 1555, 1656, 1700-1721 sekä 1810. Kuten vanha sananlaksu sanoo: "Ruotsi on aina sotinut viimeisen suomalaiseen asti."...
Eli meinaako ne niinkuin että ei pelkästään suomen herrat vaan jo ruotsinkin herrat pitää suomen perusmiehiä orjatyöläisenään, omaisuuksiensa suojelijoina ja mahdollisena tykinruokanaan vielä vuonna 2009? Siltä näyttää.
Sitähän voisi joku pirullinen kysyä tässä vaiheessa että mitä virkaa tällaisella palkattomalla orjatyöllä/asekoulutuksella on muutenkaan jos esim koko suomen puolustuministeriksi pääsee ruotsalainen herrasnainen Rehn joka ei ole peruskurssiakaan käynyt puolustusvoimista?
Ps. Ja lisäkysymyksenä voisi kysyä sen että nyt kun meillä on heteroparien lisäksi myös homo ja lesbopareja - niin miten menee tasa-arvolait, parien yhdenvertaisuus lakien edessä sekä vanhempien oikeudet lapsiinsa että lasten oikeus vanhempiinsa suhteessa pakolliseen asetöihin tällöin? Esim Teuvo Loman on sotilaspoliisi ja jos hänen kumppaninsa on käynyt sivarin tai armeijan ...niin miten heidän oikeutensä menevät suhteessa lesboliittoihin. Entä lasten oikeudet vanhempiinsa?
Heteropareista joutuu yksi, homopareista kumpikin ja lesbopareista ei kumpakaan joko palkattomiin orjatöihin, sivariin tai linnaan? Mites tasa-arvo?
Ruotsi lopetaa asevelvollisuuden
3
135
Vastaukset
- ihmisyyttä vastaan
Minua ottaa päähän aina, kun Suomessa puhutaan "yleisestä asevelvollisuudesta". Eihän se ole mikään yleinen, kun se koskee vain kivekset omistavia kansalaisia. Todellakin, työikäiset nuoret miehet revitään normaalista elämästä järjestelmän orjiksi, ja mitään hyötyä siitä ei ole kenellekään.
Joko asevelvollisuus kokonaan pois, tai sitten sekä miehet että rakoperseet tasavertaisesti riviin!- vaan etuoikeus
Voihan Suomesta aina muuttaa pois, jos ei halua osallistua yhteisten asioiden hoitamiseen.
Esimerkiksi Venäjälle voi muuttaa.
Siviilipalvelukseenkin voi mennä, jos haluaa helpolla päästä. - mutta..
vaan etuoikeus kirjoitti:
Voihan Suomesta aina muuttaa pois, jos ei halua osallistua yhteisten asioiden hoitamiseen.
Esimerkiksi Venäjälle voi muuttaa.
Siviilipalvelukseenkin voi mennä, jos haluaa helpolla päästä.miksi revan omistavat kansalaiset eivät joudu miettimään näitä vaihtoehtoja, vaan saavat maleksia siviilissä ja levittää perseitään macdonalds-aterioilla senkin ajan, kun kivekset omistavat kansalaiset ovat järjestelmän nöyryyttettävinä indoktrinaatio-aivopesujärjestelmässä, jossa persoonallisuus pyritään hävittämään mahdollisimman tehokkaasti?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse704505Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053759Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1273426Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.351958Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891209- 94979
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125922- 55905
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25827