Asennetta.
Suomen puolustusministeriön teettämässä julkaisussa Haasteiden Venäjä:
Muslimit saattavat tulevaisuudessa muuttaa merkittävästi Venäjän väestön koostumusta. Se on myös merkittävä haaste Venäjän sisäiselle vakaudelle ja sisäpolitiikalle.
Palstan ateisteina itseään pitävät kom-sos-vas-vihr selkärangattomat naiset ohittavat turhana uutisena. Hommatkaa burkha jos ei nopeasti kasvava ihan mikä-tahansa-uskovais-massa yhtään häiritse.
Miten helvetissä pään pensaaseen paneminen ketään auttaa. Jos uutisessa mainittu asia on tosi ateisti, joutuu taas vetäytymään ja näyttelemään uskovaista. Toisaalta jos omaa sopivat näyttelijän lahjat kykenee pääsemään varmasti hyviin asemiin myös uskonnollisessa valtiossa. Itse en pidä siitä, että jotuisin valehtelemaan vakaumukseni säilyttääkseni henkeni. Valtaanpyrkiville politrukeille tämä ei kuitenkaan liene minkäänlainen ongelma.
Puolustusministeriö täynnä rasisteja!!!
http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=142444
Tyypillistä ylimielistä
Uskovaisten
2
152
Vastaukset
- Kössönöm
Eikä ne tule ulkopuolelta, vaan ihan pääsi sisältä.
- S i n u n . . .
Kun islamisaatio etenee ongelmat tulevat kallosi ulkopuolelta ja sisäpuolelta samaan aikaan ja luulen, että se ei ole ateistille mukavaa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2110935- 408227
- 1265247
- 1433646
- 693568
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353524- 333157
- 552519
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak352021- 281786