pääsen taivaaseen!

minä pääsen kuulema taivaaseen, vaikka olenkin ateisti. kuulema raamatun mukaan jos perheessä on yksi uskova, koko porukka pelastuu. jipii. Mutta siinä on silti yksi pieni ehto silti....minun pitää silti uskoa jeesukseen pelastuakseni. heh:)
4142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

se jeesus Finnairilla töissä?

Äänestä

...tilaat liput vain lennolle. Astronautit pääsevät jopa avaruuteen...he ovat askeleen edellä.

Äänestä
  • ahistaa lentokoneessa istumine. ahtaanpaikan kammo iskee.

    Äänestä

  • Jos vaan on tarpeeksi iso tykki, millä ampua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kriisusjestus kirjoitti:

minä pääsen kuulema taivaaseen, vaikka olenkin ateisti. kuulema raamatun mukaan jos perheessä on yksi uskova, koko porukka pelastuu. jipii. Mutta siinä on silti yksi pieni ehto silti....minun pitää silti uskoa jeesukseen pelastuakseni. heh:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu