Yli 20 vuotta vankilassa ollut elinkautisvanki Nikita Fouganthine pääsee tänään ehdonalaiseen vapauteen.
http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/arkistot/rikos/2009/02/792772
Toivotaan onnea ja onnistumisia vapaudessa.
http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/arkistot/rikos/2009/02/792772
Toivotaan onnea ja onnistumisia vapaudessa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ennen Juhannusta on taas häkissä.
Oma veikkaukseni on, että ennen pääsiäistä on takaisin häkissä.
"kaidalla tiellä." Olis yhteiskunnallekin halvempaa. Jos edes pikkasen on älliä tallella, niin ottaa yhteyttä johonkin hyvään kirjottajaan ja julkaisee tarkan ja rehellisen elämäkerran. Siis ei seiskaan tai hymyyn. Siitä kirjasta tulee varmasti best seller ja rahaa vuosiksi.
On kyllä pitkä aika kiven sisällä. Saman ajan istui Hitlerin arkkitehti Albert Speer. Hänkin osallistui "muutamaan" tappoon. Ei kylläkään päässyt lomille tekemään uusia kepposia sinä aikana.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Albert_Speer
ihmisillä mullan alla, jotka tämä kusipää murhasi.
Ollaanko me kaikki pahoja perimmältään, kun myötätunto aina näyttää kääntyvän pahantekijän puolelle.
Minä sanoisin, että pitkä on varmaan ollut taival tämän rosvon murhaamien ihmisten omaisille.
Säälin heitä.
Kerran murhaaja aina murhaaja. Yhteiskunnalla luulis olevan velvollisuus suojella kansalaisia moisilta. Mutta eihän Suomi olekaan sivistysmaa.