Suomella synkkä tulevaisuus, jos

nykyiset poliitikot ym. eivät viimeistään NYT ala tajuta realiteetteja.
Barrikadivanhaselta ei voi odottaa minkäänlaista älyn pilkahdusta, eikä liioin Throsilta ja Haloskalta.
Kuinka mahtanee olla muiden laita?

http://octavius1.wordpress.com/2009/02/01/synkkia-savyja/#comments
2147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ettei tarvi kadulle lähteä.

Äänestä
  • Mitä sitten, jos äänestäminenkään ei auta?

    Itse olen sitä mieltä, että maahanmuuttajien elämä pitää tehdä mahdollisimman vaikeeksi jotta ymmärtävät, että eivät ole toivottuja tänne.

    On kyllä uskomatonta miten hallitus tehtailee päätöksiä ja lakeja joita kansa vastustaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nykyinen meno ja kirjoitti:

nykyiset poliitikot ym. eivät viimeistään NYT ala tajuta realiteetteja.
Barrikadivanhaselta ei voi odottaa minkäänlaista älyn pilkahdusta, eikä liioin Throsilta ja Haloskalta.
Kuinka mahtanee olla muiden laita?

http://octavius1.wordpress.com/2009/02/01/synkkia-savyja/#comments

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu