Kaupungin virkamiehet jääveiksi tutkinnan ajaksi

J.Taipale

Kaupungin virkamiehet jääveiksi, poliisitutkinnan ajaksi.

Näyttää siltä että kaupungin virkamiehet, eivät ymmärrä muuta kun leikkiä.

Heistä on edelleen tutkintalinjoja auki, tämä tarkoittaa sitä että ne virkavelvollisuuden laiminlyömiset saattavat johtaa hyllyttämiseen tutkinnan ajaksi.

4

361

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tylsää.

      Hanki elämä eläkä ulosta noita jonninjoutavia juttujas tänne.

      • Merkkinimi-

        Hanki elämä jos noi on jonninjoutavia, niin eihän niitä ole pakko lukea. Ja jos on, niin olet todella elämän tarpeessa kun muuta ei ole kerta.

        Myyn sullle elämän, ostatko?


    • paskaa jauhaa

      Ota selvää mitä tarkoittaa jääviys, esteellisys, yms termit! Ota myös selvää asiaa koskevista virkamääräyksistä, laeista ja asetuksista! Kun asiat ovat itselle selviä, niin ei tarvitse turhaa juttua ja olettamuksia päästää pahasta mielestään ulos, vaan voi ajatella ja toimia asiallisesti.

    • apuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

      kohta ei ole kotkassa yhtään virkamiestä kun j,taipale on haastanut ne oikeuteen tai laittanut tutkintapyynnön....että sillälailla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      116
      4895
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      115
      3978
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      215
      3896
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1396
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1374
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      172
      1369
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1155
    Aihe