TIEDÄTTEKÖ MISSÄ??

Tiedättekö missä on tällä hetkellä maailman suurin herätys?
Se on kadotuksessa.
Mutta valitettavasti se herätys ei
johda mihinkään.
Ja se on liian myöhäistä.
Se ei ole nauruherätys.
Ja se kestää ikuisuuden.
Se on ikuinen tuska ja vaiva.
Taivaassa on myös jatkuva herätys,
ja ihmetys.
Minä pääsin tänne.
Kun otin Jeesuksen vastaan maan päällä.
AJOISSA.


Ikuinen kiitos Jumalalle.
7233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jyväskylän suurajoissa..ko?

Äänestä

Jeesus kävi avaamassa tuonelan salvat.
Helvetti ei ole paikka se on tila jonka itse itsellemme luomme, se on omantunnon sanelema katumus. Josta vapaudutaan kun ymmärretään tekojen ja tekemättömien tekojen seuraukset

Äänestä
  • tuonelassa kävi kyllä,ne pyhät jotka uskoivat täällä vaeltaessaan jumalaan,hänen lupaukseensa.
    Se olikin ainut kertainen,kun nousi kolmantena päivänä kuoleista kirjoitusten mukaan,sinä aikan hän oli siellä.
    Eikä sen jäleen enää mene,siksi hänella onkin kuoleman ja tuonelan avaimet,hän pelastaa elämän aikana jotka uskovat häneen ei nään kun kuolema koittaa,mietä täällä jos parannus on tekemättä se on menoa.

    Äänestä

kaikki haetaan siihen erilaiseen ulottuvuuten, kun aika on ilman herran apua sen tekevät tavallisesti sukulaiset tai tuttavat. Voit mutaman päivän olla kotipaikassa. Luultavasti voi palata myöhemminkin.

Äänestä
  • oli ennenvanhaan kalmistossa, sitä myöten oli sielun hyvä singahtaa taivaaseen.
    Suunnilleen 30 vuorokautta sielu viipyy maanpiirissä oli vanha uskomus, sitten otetaan ritolat.

    Äänestä

Ihana lohduttava sana, mutta myös meitä uskovia muistuttava, että lähimmäisemme ovat usein menossa kadotukseen

Äänestä

Kadotuksessa kiristellään hampaita,kun omat tuskat kalvata eikä lohtua tule.
Paholainen nauraa pitkää nauruaan voi sinä tyhmä ja oma hyväinen täältä et koskaan pääse se on ikuista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Homma kuntoon ajoissa kirjoitti:

Tiedättekö missä on tällä hetkellä maailman suurin herätys?
Se on kadotuksessa.
Mutta valitettavasti se herätys ei
johda mihinkään.
Ja se on liian myöhäistä.
Se ei ole nauruherätys.
Ja se kestää ikuisuuden.
Se on ikuinen tuska ja vaiva.
Taivaassa on myös jatkuva herätys,
ja ihmetys.
Minä pääsin tänne.
Kun otin Jeesuksen vastaan maan päällä.
AJOISSA.


Ikuinen kiitos Jumalalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu