Pielisentien kehittäminen

kertokaa

Siispä kertokaa mielipiteitänne Pielisentien kehittämisestä. Mitä pitäisi tehdä vai pitäisikkö mitään, vai satsataanko rahat johonkin muuhun ja jos niin mihin. Mielipiteitä, kiitos.

4

441

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Monetko suunnitelmat on jo tehty ja vielä tehdään? Monetko konsultit niitä on ollut tekemässä?
      Montako rahastajaa vielä käy?
      Montako Mielipidettä asiasta tulee .

      Mutta tärkein montako kertaa haetaan lisärahaa ja montako kertaa maksetaan ylihintaa asfalttiurakoista.Montako kertaa valtuutettuja kusetetaan.ja veronmaksajia.
      Muuten se homma on luvattu hoitaa mutta onko mitään tapahtunut lue OYK lieksalaisittain

      • päätöksiä

        olen samaa mieltä kanssasi,tässä on tätä asiaa veivattu jo niin kauan että jo luulis jotain tapahtuvan,onko kyse ammattitaidottomuudesta vai mistä?kun asiaa pyöritellään ja suunnitellaan,tehkää ihmeesssä päätöksiä ja alkakaa hommiin tai sit ei,lopettakaa se jatkuva suunnitelun suunnitelu sekä konsulttien konsultointi,TEHKÄÄ PÄÄTÖKSIÄ!


      • ihmeessä
        päätöksiä kirjoitti:

        olen samaa mieltä kanssasi,tässä on tätä asiaa veivattu jo niin kauan että jo luulis jotain tapahtuvan,onko kyse ammattitaidottomuudesta vai mistä?kun asiaa pyöritellään ja suunnitellaan,tehkää ihmeesssä päätöksiä ja alkakaa hommiin tai sit ei,lopettakaa se jatkuva suunnitelun suunnitelu sekä konsulttien konsultointi,TEHKÄÄ PÄÄTÖKSIÄ!

        Pielisentien asiat ei etene niin kauan kun meillä on kyvytön kaupunginjohto. Kaiholla muistelen kahta aikaisenpaa kaup.johtajaa. Silloin oli monenlaista rakentavaa toimintaa. Pitää ymmärtää niin että minkälainen on johtaja sellaista on toiminta kaupungissa. Määrä aikainen pitäisi olla ylimmän johdon työ. Eli tulos tai ulos.


    • Serkku

      Tämä asia on jo viestiketjussa aiemmin, ei kannata jatkaa..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      235
      45080
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      116
      25913
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      318
      15601
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      161
      10762
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9677
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      8721
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      60
      8396
    8. Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      237
      6792
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      216
      6453
    10. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      53
      6049
    Aihe