Eikö sitä Markku Koivistoa ja sen alaikäisten opetuslasten värväystä saada jumalauta kuriin!
Todella hämärää toimintaa...
http://www.nokiamissio.com/
Nokia Missio
8
350
Vastaukset
Jumangegga! Näin todisti joku hrrrhö...
Siis liukkaria peliin!- Kössönöm
uskonnollinen aivopesu ja henkinen väkivalta on Suomessa lain erityisessä suojeluksessa.
- quo
Jos oikein asiaa ajatellaan niin se (uskonnon vapaus) on myös edellytys oikeudelle olla uskomatta ja puhua siitä avoimesti ja argumentoida niitä nk. aivopieruja vastaan. Toivon mukaan siitä argumentoinnista ei tule sellaista jota nimität henkiseksi väkivallaksi.
- Kössönöm
quo kirjoitti:
Jos oikein asiaa ajatellaan niin se (uskonnon vapaus) on myös edellytys oikeudelle olla uskomatta ja puhua siitä avoimesti ja argumentoida niitä nk. aivopieruja vastaan. Toivon mukaan siitä argumentoinnista ei tule sellaista jota nimität henkiseksi väkivallaksi.
mutta lähinnä tuossa ajattelin lapsiin kohdistuvaa uskonnollista henkistä väkivaltaa.
- quo
Kössönöm kirjoitti:
mutta lähinnä tuossa ajattelin lapsiin kohdistuvaa uskonnollista henkistä väkivaltaa.
Kyllä vastaveto voi kohdistua lapsiinkin. Esim. kun vanhemmat kieltävät lasta osallistumasta uskonnon tunneille vaikka lapsen paras kaveri osallistuu ja lapsikin haluaisi osallistua. Minusta pehmeillä keinoilla ja keskustelelmalla saa ihmisen pohtimaan omaa kantaansa. Minkä kannan hän sitten valitseekin on hänen oma päätöksensä eikä sitä pidä väkisin yrittää muuttaa.
En kohdista sanomisiani nimenomaan sinulle vaan ajattelen periaatteelliselta kannalta yleisemmin.
- hmmm...
sinulla 'puhtaat jauhot pussissa'? Mihin olet värväämässä lapsia? Taitaa olla sinun musta sydämesi, joka täällä parkuu!
Koiviston säkkien puhtaudesta ja gluteiinipitoisuudesta en sen sijaan ole lainkaan varma. Heh, tiesittekö, että uskovaisten vuoksi sekin muutettiin gluteeniksi, kun oli tyhmille vaikea kirjoittaa ja lukea to gluteiini. Ionistakin meinasi tulla joni, vai tuliko siitä jo?
- huipöio.
Pyytäähän Koivisto nettisivuillaan ihmisiä testamanttaamaan omaisuutensakin hänelle. On siinä pastori: leivän mies vie häpeämättä lasten suusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996023
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804782Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963035Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282823Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262095Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191506Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774