Millä hinnalla asuntolainaa

saa tällä hetkellä? Siis mitä pankit lupaavat kokonaiskorkoon? MInulla korko melkein 6 %(viitekorko ainoastaan 0,35).
5745
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Siis hä? Onkohan nyt käsitteet aivan hukassa?

Äänestä
  • marginaali siis 0,35...

    Äänestä

  • tytti.. kirjoitti:

    marginaali siis 0,35...

    Minulla op-prime 3%+marginaali 0,5%. Otettu lokakuussa 08.

    Äänestä

niin sinulla oli koron tarkistus kaikkein pahimpaan aikaa viime kesänä.Eli korko yli 5,5% ja marginaali 0,35.Malta odottaa kesään niin saat kuluitta korot todennäköisesti puoleen.

Äänestä

Vaihda tuo viitekorko vaikka 6kk euriboriin niin saat koroksi n.2,15%+marginaalisi.Pankki ottaa palvelumaksun tästä,mutta laske kuinka paljon tulisit säästämään koron vaihdoksella,verrattuna että odotat seuraavaan tarkistus päivään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tytti.. kirjoitti:

saa tällä hetkellä? Siis mitä pankit lupaavat kokonaiskorkoon? MInulla korko melkein 6 %(viitekorko ainoastaan 0,35).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu