Mitä lahjaksi 2 vuotta täyttävälle kummitytölle?

kummitätsy

Hei! Kertokaapa mitä ostaa/laittaa lahjaksi kohta 2 vuotta täyttävälle kummitytölleni? Tahtois laittaa jotain muutaku "krääsää" jotain mitä muistella myöhemmin :) kiitos :)

4

816

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • posliinia

      Posliiniastiasto jossa lautanen ja muki. Itselläni on tallessa sekä äitini sellaiset, että omani. Aarteita ovat:)

    • aikaa

      Miten olis 2 vuotiaalle, 2 tuntia puistossa, uimassa, kirjastossa, yms.????

      • emo40

        Itse kaksivuotiaan aitina olisin todella ilahtunut juuri tallaisesta, etta kummitati viettaisi aikaa lapsen kanssa uimahallissa.

        Jos jonkun materiaalisen lahjan haluaisi antaa, niin esim. Familonin lastentyyny liinan kanssa tai peitto pussilakanan kanssa olisi mieluisa.
        IKEA ssa olen nahnyt kivan lasten keinutuolin, joka myos tulisi heti kovaan kayttoon.

        Astiaston sailytteleminen ei kovin kiehdo, varsinkin kun lapsiperheissa ei koskaan ole sailytystilaa liikaa.


    • kummitus..

      2 vuotta täyttävälle kummipojalleni pingu-dvdn. Joo, ei ehkä parhaimmasta päästä sinänsä kun tarkoitus ei kuitnkaan ole kasvattaa ipanasta tv_n orjaa.. mutta muksu on ihan hulluna pinguun ja rauhoittuu sitä katsellessa. muuten onkin sitten oikea duracel-pupu.

      aiemmin vastanneen viestiin kommenttina sanon, että se 2 tunnin uimahallireissu on kieltämättä todella mahtava ajatus. varsinkin jos ei muuten ole kovasti kummilapsen kanssa tekemisissä.

      Oman kummipojan kanssa en kuitenkaan ole viettänyt paljoakaan aikaa kahdestaan kodin ulkopuolella, joten ajatus kahdestaan uimaan tai ihan leikkipuistoon lähtemisestä ilman muksun vanhempia tuntuu vähän pelottavalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4650
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3847
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      182
      3660
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2098
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1152
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      148
      1099
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      50
      1010
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe