Hei! Kertokaapa mitä ostaa/laittaa lahjaksi kohta 2 vuotta täyttävälle kummitytölleni? Tahtois laittaa jotain muutaku "krääsää" jotain mitä muistella myöhemmin :) kiitos :)
Mitä lahjaksi 2 vuotta täyttävälle kummitytölle?
4
805
Vastaukset
- posliinia
Posliiniastiasto jossa lautanen ja muki. Itselläni on tallessa sekä äitini sellaiset, että omani. Aarteita ovat:)
- aikaa
Miten olis 2 vuotiaalle, 2 tuntia puistossa, uimassa, kirjastossa, yms.????
- emo40
Itse kaksivuotiaan aitina olisin todella ilahtunut juuri tallaisesta, etta kummitati viettaisi aikaa lapsen kanssa uimahallissa.
Jos jonkun materiaalisen lahjan haluaisi antaa, niin esim. Familonin lastentyyny liinan kanssa tai peitto pussilakanan kanssa olisi mieluisa.
IKEA ssa olen nahnyt kivan lasten keinutuolin, joka myos tulisi heti kovaan kayttoon.
Astiaston sailytteleminen ei kovin kiehdo, varsinkin kun lapsiperheissa ei koskaan ole sailytystilaa liikaa.
- kummitus..
2 vuotta täyttävälle kummipojalleni pingu-dvdn. Joo, ei ehkä parhaimmasta päästä sinänsä kun tarkoitus ei kuitnkaan ole kasvattaa ipanasta tv_n orjaa.. mutta muksu on ihan hulluna pinguun ja rauhoittuu sitä katsellessa. muuten onkin sitten oikea duracel-pupu.
aiemmin vastanneen viestiin kommenttina sanon, että se 2 tunnin uimahallireissu on kieltämättä todella mahtava ajatus. varsinkin jos ei muuten ole kovasti kummilapsen kanssa tekemisissä.
Oman kummipojan kanssa en kuitenkaan ole viettänyt paljoakaan aikaa kahdestaan kodin ulkopuolella, joten ajatus kahdestaan uimaan tai ihan leikkipuistoon lähtemisestä ilman muksun vanhempia tuntuu vähän pelottavalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k17710713Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t927540Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t317389Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht37376Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa885763Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus525228Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset314976Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk124801Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k32152Ei muuta kun kylärinkiä ajamaan!!!
Huomenta! Tuossa ku kylän pinnassa asunu koko iän, nii viime vuosina nii harmittanu ku viikonloppusin niin hiljasta, sil371600