Mitä lahjaksi 2 vuotta täyttävälle kummitytölle?

kummitätsy

Hei! Kertokaapa mitä ostaa/laittaa lahjaksi kohta 2 vuotta täyttävälle kummitytölleni? Tahtois laittaa jotain muutaku "krääsää" jotain mitä muistella myöhemmin :) kiitos :)

4

825

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • posliinia

      Posliiniastiasto jossa lautanen ja muki. Itselläni on tallessa sekä äitini sellaiset, että omani. Aarteita ovat:)

    • aikaa

      Miten olis 2 vuotiaalle, 2 tuntia puistossa, uimassa, kirjastossa, yms.????

      • emo40

        Itse kaksivuotiaan aitina olisin todella ilahtunut juuri tallaisesta, etta kummitati viettaisi aikaa lapsen kanssa uimahallissa.

        Jos jonkun materiaalisen lahjan haluaisi antaa, niin esim. Familonin lastentyyny liinan kanssa tai peitto pussilakanan kanssa olisi mieluisa.
        IKEA ssa olen nahnyt kivan lasten keinutuolin, joka myos tulisi heti kovaan kayttoon.

        Astiaston sailytteleminen ei kovin kiehdo, varsinkin kun lapsiperheissa ei koskaan ole sailytystilaa liikaa.


    • kummitus..

      2 vuotta täyttävälle kummipojalleni pingu-dvdn. Joo, ei ehkä parhaimmasta päästä sinänsä kun tarkoitus ei kuitnkaan ole kasvattaa ipanasta tv_n orjaa.. mutta muksu on ihan hulluna pinguun ja rauhoittuu sitä katsellessa. muuten onkin sitten oikea duracel-pupu.

      aiemmin vastanneen viestiin kommenttina sanon, että se 2 tunnin uimahallireissu on kieltämättä todella mahtava ajatus. varsinkin jos ei muuten ole kovasti kummilapsen kanssa tekemisissä.

      Oman kummipojan kanssa en kuitenkaan ole viettänyt paljoakaan aikaa kahdestaan kodin ulkopuolella, joten ajatus kahdestaan uimaan tai ihan leikkipuistoon lähtemisestä ilman muksun vanhempia tuntuu vähän pelottavalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      147
      970
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      697
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      124
      619
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      23
      618
    5. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      585
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      552
    7. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      535
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      154
      530
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      33
      520
    10. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      508
    Aihe