Mitä lahjaksi 2 vuotta täyttävälle kummitytölle?

kummitätsy

Hei! Kertokaapa mitä ostaa/laittaa lahjaksi kohta 2 vuotta täyttävälle kummitytölleni? Tahtois laittaa jotain muutaku "krääsää" jotain mitä muistella myöhemmin :) kiitos :)

4

820

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • posliinia

      Posliiniastiasto jossa lautanen ja muki. Itselläni on tallessa sekä äitini sellaiset, että omani. Aarteita ovat:)

    • aikaa

      Miten olis 2 vuotiaalle, 2 tuntia puistossa, uimassa, kirjastossa, yms.????

      • emo40

        Itse kaksivuotiaan aitina olisin todella ilahtunut juuri tallaisesta, etta kummitati viettaisi aikaa lapsen kanssa uimahallissa.

        Jos jonkun materiaalisen lahjan haluaisi antaa, niin esim. Familonin lastentyyny liinan kanssa tai peitto pussilakanan kanssa olisi mieluisa.
        IKEA ssa olen nahnyt kivan lasten keinutuolin, joka myos tulisi heti kovaan kayttoon.

        Astiaston sailytteleminen ei kovin kiehdo, varsinkin kun lapsiperheissa ei koskaan ole sailytystilaa liikaa.


    • kummitus..

      2 vuotta täyttävälle kummipojalleni pingu-dvdn. Joo, ei ehkä parhaimmasta päästä sinänsä kun tarkoitus ei kuitnkaan ole kasvattaa ipanasta tv_n orjaa.. mutta muksu on ihan hulluna pinguun ja rauhoittuu sitä katsellessa. muuten onkin sitten oikea duracel-pupu.

      aiemmin vastanneen viestiin kommenttina sanon, että se 2 tunnin uimahallireissu on kieltämättä todella mahtava ajatus. varsinkin jos ei muuten ole kovasti kummilapsen kanssa tekemisissä.

      Oman kummipojan kanssa en kuitenkaan ole viettänyt paljoakaan aikaa kahdestaan kodin ulkopuolella, joten ajatus kahdestaan uimaan tai ihan leikkipuistoon lähtemisestä ilman muksun vanhempia tuntuu vähän pelottavalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      93
      2566
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      92
      1526
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1485
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1218
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      953
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      17
      952
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      39
      848
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      112
      841
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      726
    Aihe