ampunut raketin Israeliin.
Nyt kun palestinalaiset eivät rakasta juutalaisia aivan niinkuin joukko suomalaisia ei erityisemmin rakasta venäläisiä.
Joku täaaä ei ole paikallaan.
Miksi suomalaiset eivät myös ammu satunnaisesti vähän raketteja myös Venäjälle.
Voisiko joku vastata?
Nyt kun palestinalaiset eivät rakasta juutalaisia aivan niinkuin joukko suomalaisia ei erityisemmin rakasta venäläisiä.
Joku täaaä ei ole paikallaan.
Miksi suomalaiset eivät myös ammu satunnaisesti vähän raketteja myös Venäjälle.
Voisiko joku vastata?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Venäjältä tulisi takas vähän tehokkaampia raketteja, ja useampia
Israel on suhtautunut hämmästyttävän pitkämielisesti Hamasin provokaatioihin.
Jos kyseessä olisi Venäjä, se olisi varmaan jo jyrännyt Gazan Tshetshenian kaltaiseksi kivikasaksi!
On tosiaan ihmeellistä, että hamas ei vieläkään ole ottanut opikseen. No, heillehän eivät ihmiskilvet ja lapsisotilaat merkitse mitään. Toisin kuin israelilaiset yrittävät nimenomaan suojella kansalaisiaan. On sitä olemassa kovin erilaista lastenhoitoa. Shalom, Israel!
pykälissä ja myös omissaan todettu asia että siirtokunnat on varastettu palestiinan mailta. Mitäs se heidän oma lakinsa sanoo varastamisesta?
Hamas yrittää maksimoida lapsiuhrien määrän.
Se on heidän propagandansa ydin.
jonka olemme hyväksyneet tai joutuneet hyväksymään. Israelilla taas ei ole rajaa ollenkaan vaan keikkuu toisten puolella ja laittomasti. Settlementit ovat sotarikostuomioistuinten vastaisia. Puhumattakaan 4 miljoonasta pakolaisesta . Kyllä tämä saisi Suomi pojan laukomaan rakettia kanssa. ja jo saikin.
Hamas on kuin myyrälauma, ja kuten monet tietävät, myyriä on vaikea tuhota.
http://www.netmission.fi/data/inc/streaming/player/index.php?id=2352