Hämmästyttävää

hiljaisuutta media

pitää kun George W. Bush poistui valoista - ei kuulu ylistystä ja suitsutusta ei cymbaalien soittoa Hänen "lapsellisen" suurista teoistaan?

4

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiitos Bush
    • USA:lle kiitos!

      Bush vastasi islamisteille niin tehokkaasti, että näiltä meni sisu kaulaan (tai pöksyihin!) vuosikymmenien ajaksi.

      Saddamin kaataminen oli tämän vuosituhannen tähän asti paras uutinen!

      • samalla linjalla

        Vaihtoehtoa ei ole!
        Keskiaikaista koraanintulkintaa sokeasti toteuttavat maat pitää nitistää vaikka millä keinolla hyvänsä, koska muuten ne lahtaavat vaikka toisiaan, jos eivät muuta tekemistä keksi.
        Saddam suoarabien joukkomurhaajana oli hyvä esimerkki. Poloinen pelkäsi niitä niin kovasti, että piti kuivattaa suot ja kaasuttaa hengiltä.

        Tuollaisella taikauskolla ei saa olla sijaa maailmassa.
        Äläkä ala jankkaamaan siionisteista, sillä usa ja israel EIVÄT HYÖKKÄÄ ENSIN JA SYYTTÖMIEN KIMPPUUN!

        Oban hommiksi jäi ainakin talibanit, Iran ja P-Korea.

        Kenelläkään muulla ei varmaan ole munaa rauhaan pakottamiseen?

        Eu saattaa ottaa kontolleen jonkun minikapinan, ei muuta.

        Venäjän rahat taas lopahtivat heti kun öljyn hintakuola puhkesi.
        Liittyispä se edes Natoon, niin maailma olisi taas pikkuisen parempi paikka.


    • TASA-PAINO

      vielä löytyy ja ilmenee - ei ole kumpikaan parempi tai huonompi. Valitettavasti.

      Eivät ole asiat enää ihmisen hallinnassa. Olis se immeinen minkä niminen tahansa ja mitä puoluetta tahansa; roiskuu kun rapataan! Ans' kattoo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      61
      3964
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      50
      3879
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2861
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      52
      2659
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      55
      1982
    6. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      1799
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1649
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1503
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1327
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1261
    Aihe