Ylen gallupissa noin viikko sitten persujen kannatus oli peräti 8,3%.
Tänään Hesarin gallupissa enää 6,5%.
-Nousuako?
http://www.hs.fi/grafiikka/1135243263009
PeruSS kannatus ENÄÄ 6,5%
13
461
Vastaukset
- verrata .
suoraan toisiinsa vaan samaa galluppia eli odotaamme seuraavaa Ylen galluppia
- mitä HS:n gallupit
ovat koskaan meille olleet.
- demaria
ottaa päähän,oma puolue rypee niin syvässä suossa että sieltä ei helposti enää nousta,ja samalla persujen kannatus on koko ajan noussut,se mihinkä vasemmisto ja vasemmistolaiset pystyvät on ainoastaan oikeiston haukkuminen.
- Bretton Woods
Perussuoalaisten kannatus laskee nyt reilusti. Syynä on luottamuksen puute. Kun katsoo henkilöitä, joita perussuomalaset ovat nimenneet lautakuntiin ja eri johtokuntiin, voi todeta ainaostaan suren asiantuntemattomuden.
Äänestäjät luottavat koulutettuun ja politiikassa pitkään vaikuttaneisiin pystyviin henkilöihin. "Aapelin baarin" vuokratukea ja sosiaaliavustusta saaviin kaupungin elätteihin ei voi suin surminkaan tukeutua silloin kun maa syöksyy lamaan.
Suosittelen kaikille perussuomalaisille valtuutetuille ja lautakuntien jäsenille luettavaksi kirjaa: Jukka Pekkarinen-Pekka Sutela: Kansantaloustiede (ISBN 951-0-21083-8).
Silloin olisivat edes alkeet hallinnassa !- kyyneleitä
HS:Vihreitten gallupit on itkunsekaista tuherrusta, koska PS:ten kannatus on nousevaa, todellinen kannatusluku EU:vaaleissa, jossa äänestäjät ratkaisee voittajat ja EU:mepit, se siitä gallupeista.
Vihreät, Kepu ,SDP, ja Vasurit ovat suurimmat häviäjät, näkeehän tämän aktivoitumisena provoiluna PS:ten sivulla ja muina selityksinä, niin kuin avauksessa vuodatetaan?
PS:set voittaa EU:parlamenttivaaleissa meppipaikan provoiluista, PS:ten "halventamisesta " huolimatta.
Voittajien, PS:ten on helppo hymyillä ; ) - grafiikassa
kyyneleitä kirjoitti:
HS:Vihreitten gallupit on itkunsekaista tuherrusta, koska PS:ten kannatus on nousevaa, todellinen kannatusluku EU:vaaleissa, jossa äänestäjät ratkaisee voittajat ja EU:mepit, se siitä gallupeista.
Vihreät, Kepu ,SDP, ja Vasurit ovat suurimmat häviäjät, näkeehän tämän aktivoitumisena provoiluna PS:ten sivulla ja muina selityksinä, niin kuin avauksessa vuodatetaan?
PS:set voittaa EU:parlamenttivaaleissa meppipaikan provoiluista, PS:ten "halventamisesta " huolimatta.
Voittajien, PS:ten on helppo hymyillä ; )se on sama kuin näillä pojilla (P/SS:n EU-ehdokkaitako tässä tarkastetaan?) -
http://templars.files.wordpress.com/2007/02/nazi.jpg - vihreys
grafiikassa kirjoitti:
se on sama kuin näillä pojilla (P/SS:n EU-ehdokkaitako tässä tarkastetaan?) -
http://templars.files.wordpress.com/2007/02/nazi.jpgtulee esille, näkyyhän se vihernatsilla olevan, rivit ojennuksessa.
- ja sisupojat
vihreys kirjoitti:
tulee esille, näkyyhän se vihernatsilla olevan, rivit ojennuksessa.
tulevat keskenään hyvin toimeen?
http://www.holocaustresearchproject.org/holoprelude/images/junior member of the Hitler Youth hands Hitler a letter written by the child's sick mother.jpg
- väli :
on välillä 6,5-8,3 joten kannatus on vakiintunut hyvälle tasolle, tästä on hyvä jatkaa!
- rattailtaan...
soinille. Vasemmistolaiset palailevat pikkuhiljaa takaisin vanhoihin puolueisiinsa. Natsipaskan hurma ei sittenkään ole pysyvä ilmiö?
-Nuo seikat ainakin grafiikasta selviää.
- EU-parlamenttiin...
mennä, etenkään jos ehdokkaina on vain vilttiketjulaisia ilman Soinia ja Halla-ahoa.
- olet :(
ei mennä, mutta kun EU vastaisuus korreloituu PS:ten kautta on lukemat toistaluokkaa ja sehän valtapuolueita harmittaa ja viherutopia ja direktiiveillä pelaaminen Suomesta käsin loppuu: )
- räyhäpersut
olet :( kirjoitti:
ei mennä, mutta kun EU vastaisuus korreloituu PS:ten kautta on lukemat toistaluokkaa ja sehän valtapuolueita harmittaa ja viherutopia ja direktiiveillä pelaaminen Suomesta käsin loppuu: )
eivät saa ääniä. Soinin ja Halla-ahon osuus ps-kannatuksesta on yli 50%. Loput äänistä tulee henkilöiltä jotka haluavat v...lla vallanpitäjille peruSS:n kautta. 3-4% äänistä jää saamatta, jos siellä on vain jotain "reetuja, kikejä ja saarakkaloita" -ehdokkaina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1165010Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293623No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452450- 501568
- 411540
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv241454- 141272
- 271168
- 161152
- 1651099