Puhuiko Rehn sivusuunsa.?

Wytalys

Rehn ehdotti Islannille pikaista EU-jäsenyyttä. Tämä ärsyttää EUun suurinta maksajaa Saksaa.Rehnin mukaan Suomi selvisi omasta pankkikriisistään nopeasti liittymällä pikaisesti EUuhun. Suomi sai EUun maksumieheksi omassa itseaiheutetussa pankkikriisissään. Tätä samaa konstia hän nyt suosittelee Islannille. Suomaiset isokenkäiset ovat olleet taitavia kun he ovat sosialisoineet omat virheessä ei vain Suomen kansalle vaan myös muiden maiden kansantalouksille EUun kautta. Tämä sopii Islannillekin Rehnin mielestä. Takuumies on Isalannille on Rehn.

3

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pitäisi ottaa

      konkurssimaan eu-tuen piiriin?

    • sano häntä

      Minulta meni luottamus Rehniin siinä vaiheessa, kun hän lapsenomaisesti tuohtui siitä, että joku uskalsi esittää hänelle kilpailijan mahdolliseen EU:n ulkoministerinvirkaan.

    • kivienkaataja

      EU on konkurssi kypsä muutenkin, muutamassa vuodessa, korruptiota täynnä ja mistään ei välitetä.

      Lopullinen tuho j tulee EU:lle jos islamilainen Turkki ihmisoikeusrikoksineen pääsisi EU ytimeen.

      Ehkä tullee Bushia kohta ikävä, jolla oli rohkeutta tehdä asioille jotakin. EU neuvottelee, neuvottelee, neuvottelee, neuvottelee ja ihmiset ehtivät kuolla, kun EU neuvottelee. Ranska on oikein pimene maa.

      Ottaako Suomi nyt 30-45 miljardia velkaa? miksi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      73
      4527
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3463
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1219
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      127
      944
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe