ACN tulee alentamaan puheluhintoja

Kohta jyrähtää massiivinen alennusmyynti käyntiin. Saunalahti ja DNA vaviskaa. Kohta sinäkin puhut halvemmalla kuin koskaan aikaisemmin ja vielä näät kenen kanssa höpiset. MAHTAVAA!!!!
6801
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kuin Kulta-Hannun muinoinen viritelmä? Saanko jäseniä värväämällä alennusta jo ennestään edullisista puheluista? Voiko boonuksena saada oman robbotin?

Äänestä

Kun puhelut tulevat melkein ilmaisiksi niin mistäs verkoston edustajat saavat silloin palkkansa?

Ettei vaan tulisi pelkästä värväämisestä ja aloitusmaksuista...

Äänestä

ACN joutuu vuokraamaan verkon verkko-operaattorilta. Tähän vuokraan pitää sitten laittaa päälle sekä "monitasomarkkinoinnin" vaatimat provisiot sekä oman katteen. Nykyisellään kilpailu on jo niin kovaa, että liittymän aktiivisia käyttäjiä (sellaisia jotka käyttää muunkin kuin ilmaiset palvelut) pitää on yli 500 000.

Ainoa keino saada noin paljon asiakkaita on joko:
1. Tuottaa sellaisia palveluita mitä muilla operaattoreilla ei ole TAI
2. Kilpailla HUOMATTAVASTI edullisemmilla hinnoilla

Tuota kohtaa 1 dna koitti aikoinaan markkinoille tullessaan, mutta joutui kuitenkin kääntymään vaihtoehtoon 2.

Ainahan uusi operaattori on tervetullut, mutta suomen kokoisessa maassa ei vaan yksinkertaisesti riitä markkinoita.

Mistäs ne edustajien palkkiot revitään, jos niitä ei saada upotettua liittymän palveluiden hintoihin?

Äänestä

Kuulinkin että jo jotain verkostoa rakennetaan, jossa toimivat ilmaiset videopuhelut. Ei oikein iske.. mulla on ollut kolme vuotta kohta mahdollisuus soittaa paketin kanssa 50 tuntia kuukaudessa noita videopuheluita, mutta eipä niitä ole viitsinyt käyttää. Ei ole kukaan muukaan niitä käyttänyt, vaikka niitä tuttavillani paljon on..

Eli varmaan ihan jees juttu, mutta onko kysyntää.

Verkostomarkkinointi on ookoo, mutta kyllä tuotteelle pitää löytyä kysyntää.

Äänestä

takaisin?? Ei oo todellista.. Kuka helvetti sen liittymiä tai muutakaan enään ottaa?? Kerran kusetettu ei yleensä haksahda samaan paskaan kahta kertaa....

Äänestä

niin turpaas saat. Ei halvattu sentään mitä pelleilyä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ACN FOR EVER kirjoitti:

Kohta jyrähtää massiivinen alennusmyynti käyntiin. Saunalahti ja DNA vaviskaa. Kohta sinäkin puhut halvemmalla kuin koskaan aikaisemmin ja vielä näät kenen kanssa höpiset. MAHTAVAA!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu