Hitler oli narkkari

On näillä Suomenkin pelleillä esikuva; amfetaamiini ja morfiini narkkari joka huumepäissään visioi uuden maailmanjärjestyksen. Miten ihmeessä tämöistä sairasta narkomaania ihaillaan vielä nykysuomessakin? No vastaushan on ettei ammattikoulussa opeteta historiaa.
8278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Eikö noilla viherpunikeilla tosiaan muut kiinnosta kuin natsit ja Hitler? Dorkaa.

Äänestä
  • Onko se Halla A. vammainen? Ainakaan ulkonäön puolesta ei täytä rotuopin kriteereitä häh häh hää..

    Äänestä

joku ihailla,mutta Suomessa oli paljon vasemmistolaisia esim. -70 luvulla jotka marssivat suurin joukoin kaduilla ja huusivat Neuvostoliiton nimeen (todellisia ääliöitä),ja heitä löytyy edelleen,joukossa varmasti myös Stalinin ihailijoita,että sellaista touhua vasureilla aikaisemmin,ei paljon järki päätä pakottanut,eikä pakota vieläkään.

Äänestä
  • kaikki suomalaiset Siperiaan. Kukahan esti Stalinin aikeet.

    Äänestä

Mutta miten tämä liittyy perussuomalaisiin?

Äänestä
  • varoittaa perussuomalaisia viherpunikkien hyysäämistä maahanmuuttajista, jotka istuskelevat kotonaan, joiden kodin, sivumennen sanoen maksaa sossu, kathia pureskellen. Huume, joka aiheuttaa mm. agressiivisuutta.

    Äänestä

Hitlerillä oli ADHD mihin lääkityksenä käytti amfetamiinia. Ja miten se persuihin liittyy?

Äänestä
  • Joteskin tuo matalapäisyys yhistää Persut ja hitlerin nuolijat: Tehään yks ja kaks perusperiaatetta ja vähälahjainen kansa joka ei osaa ite ajatella, talsii sinne minne mielisairaan mulkku osottaa.

    Olihan tuolla jossain listakysely, että kuka on tän palstan kingi:D Tää poppoo tarvii Monnikissaa. Niinkun Pilli ja Pulla. Tietääkö persut P.Töpöhännän? (Jos ei tiedä, niin suosittelen: Se on aina ajankohtanen kirjasarja joka neuvoo lapsille että ei kandee kaikenmaailman monneja uskoa). -Tiedoksi ainakin heille, jotka erehtyi ny näitä runkkuja äänestämään.

    Ei Hitlerillä neuron vammaa ollu, se oli julmetun yksinäinen lapsi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


herätkää jo kirjoitti:

On näillä Suomenkin pelleillä esikuva; amfetaamiini ja morfiini narkkari joka huumepäissään visioi uuden maailmanjärjestyksen. Miten ihmeessä tämöistä sairasta narkomaania ihaillaan vielä nykysuomessakin? No vastaushan on ettei ammattikoulussa opeteta historiaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu