Joka puolella peruSS räyhää ja rähinöi...
Räyhäpersuja kautta maan
Tv-tarinatuokio
21474
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
vertaamalla loikkari Oinosta ja kumppaneita entiseen SMP:n puheenjohtajaan. Aivan sama, jos tv-kahden toimittajat olisivat käyneet paskalla Vennamon haudalla. Todella typerä teko!
ne räyhääjät kun löytyvät vain sinun pääsi sisältä.
itsensä ulos kaikesta. Ei neuvottelutaitoa, poliittisesta osaamisesta puhumattakaan. Telkänpönttökään ei voi johtaa lautakunnassa puhetta, bonjaaks?
Antaa paikkoja persuille.
Me perussuomalaiset naiset emme ainakaan rähjää,vaan pikemminkin luomme uutta siltaa
puolueelle.
vaan siirtyi kiltisti kokoomukseen?
Lehtijutut ovat tallella ja niitä räyhäkuntia löytyy pilvin pimein, missä paikalliset soinit pistivät överiksi koko homman. Käräjiäkin tulossa. Ne persujen naiset...hm...jääköön sanomatta.
Valtuustoissa vähempiosaisten puolesta.Eivätkä räyhää...
Pohjois-Savoon! ;)
Tiedän, että ole tunnollinen periaatteen ihminen.
Nämä Soinin jatkuvat kusetukset vaan v....ttaa, ei mahda mitään.
Kukahan kusetti ja ketä?
¨...............................
sitä persumaisissa puhdetöissä? :D
Kuntatehtävissä.Meillä ainakin persujen maine
nousee kohisten.Ei rähjätä!
hermostuvat heti, jos naiset jotain kommentoivat? Dorkaa!
kyllä on karvaperseteillä paha naisenpuute,mikäli saa sanoa.käkäkäkäkääkäkäkäkäkäkäkäkäkäkäkäkä..
sanoi naulan kantaan: perussuomalaiset valtuutetut ovat monessa kunnassa poliittisesti erittäin heikkolahjaisia. Voisiko sen selvemmin sanoa.
ja siksi valhekeikari soini vihaakin kuplanpuhkojaa.
Sameissa vesissä kalasteleva Soini on saalistanut sumputtanut Natsit.
Henkilövalintojen perusteella
peruSS-nuoret ja Suomen Sisu lienevät poliittisesti yhteneväiset ja poliittisesti samalla asialla?
Ingman saa maidon maistumaan ja riitaan tarvitaan aina kaksi osapuolta.
Juuri noin se meni 30-luvun alkuvuosina Saksassakin, kun sen ajan persut pääsivät vihdoinkin mukaan mukaan päätöksentekoon. Taktiikkana oli häiriköidä, varastaa aikaa päätöksenteolta, puhua asioiden vierestä, lietsoa vihaa ja tehdä demokratia naurunalaiseksi järjestelmäksi äärettömän yksinkertaisin väittämin, yleensä ns. rotuteoriaan nojaten.
Tuntuuko tutulta Suomen uusissa valtuustoissa? Kyllä ja pahempaa on tulossa.
Ihan lupsakasti on aloteltu,vaekka persujakkii istua ollottaa niin valtuustoessa,hallituksissa ja laatakunnissae...
myös teidät savon peruSS:läiset. Jos ette sitä tiedosta, ei mahda mitään. Yksikään kentän peruSS:läinen ei ole irtisanoutunut Soinin-Vistbackan- Halla-ahon natsihyysärilinjasta. Siksi kaikki ovat vastuussa.
Katso vaikka peiliin,Sieltä suurin syyllinen katsoo.