Mielettömiä

Jokainen suomalainen joutuu tukemaan vapaa-ajattelijoita 0,0006 euroa vuodessa, mutta kirkossa saa käydä ihan ilmaiseksi :)
4145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Valehtelet, hekin jotka eivät ole kirkon jäseniä joutuvat rahoittamaan kirkon toimia!

Ja joutuu maksamaan hautapaikkansa jota ei saa omistaa!!!

Ja kaikki kirkollisveronsa maksaneet eivät saa edes maksamaansa hautapaikkaa! Kirkon hhylkäämin uskovaisia suomalaisia on haudattuna kuin koirat monissa paikoissa, työväen talojan takapihoillakin! Mutta kirkkoon kuulumattomia ateisteja kyllä kirkko siunaa.. Väinö Tannerkin on kirkollisesti pakkohaudattu vastoin vainajan tahtoa!
Näistä faktoistapa se kirkon herra, herra saatana kirkon jumalana tunnetaankin!!!

Äänestä
  • väitteitäsi.

    Äänestä

  • perustella kirjoitti:

    väitteitäsi.

    yleissivistykseen.

    Äänestä

  • kuuluvat kirjoitti:

    yleissivistykseen.

    yleissivistykseen, sillä ei niistä puhuta muualla. kerro sinä, mitä tiedät.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tukia kirjoitti:

Jokainen suomalainen joutuu tukemaan vapaa-ajattelijoita 0,0006 euroa vuodessa, mutta kirkossa saa käydä ihan ilmaiseksi :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu