menivät paloautolla kokeilemaan jään kestävyyttä.
Ei kestänyt, vaan perä upposi ja sinne jäi, kunhan nostoyritys keksitään ylösnostamiseen.
Siinä ensimmäinen julkisuuteen tullut pulma.
Kysykää Kauhavan mavelta, sillähän ratkaisu jokaiseen ongelmaan.
No Mave?
Kauhavan
4
411
Vastaukset
- ..tai..
..mikä peeveli on mave????
- kun joku
E.Pula-aho vai mikä Kepula-aho se on ja joku Puistonpenkki ym. samoinajatteleva, joshan eivät olekin kaikki sama henkilö.
- P. Puistonpenkki
kun joku kirjoitti:
E.Pula-aho vai mikä Kepula-aho se on ja joku Puistonpenkki ym. samoinajatteleva, joshan eivät olekin kaikki sama henkilö.
Pitkähkön talviloman jälkeen yritän taas aktivoitua tälläkin palstalla.
Sanoisin, että yhteistä minulle, Mavelle ja muille samaan kastiin kuuluville on faktoihin perustuvat kannanotot ja hiukan laajemmat näkökulmat asioihin.
Yritän siis tuoda kommenteissani esiin koko Kauhavan edun, enkä pitäytyä vain jonkun pienen piirin(kylän) totuuden puhujana.
Palokunnat perustuu vapaaehtoisuuteen, joten mä en ala niitä moittimaan pienen mokan takia:(. Koen tärkeämmäksi asiaksi puuttuu rasistisiin opettajiin, jotka todella uskoo ulkomaisten yrittävän tappaa meitä, Mä en kovinkaan usein koe häpeän tunnetta kauhavalaisten takia, kun oon jotenkin tottunu päättäjien päättömyyksiin, mutta nämä tulvan tuomat pellet sai kerrankin mun pelihousut repeämään kunnolla. Miten perkele niitten kaltaiset pellet voi opetta lapsia, jos me epäilee ulkomaisten tappavan ruualla meikäläiset? Joten hauku sinä vain palomiehiä, joiden apuun minä olen ainakin tyytyväinen, enkä ala niitä moittimaan pienen mokan takia. Mulle sattuu suurempia mokia, ainakin tuohon verrattuna.....siltikään en pärjää Lapuan päättäjille :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 493747
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h603709Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062841Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv522579Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.541973Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p211679Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151639- 321503
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061317- 1801261