Hallituspuolue vihreät eivät välitä Suomesta tippaakaan. He ovat tehneet kaikki mahdolliset lehmänkaupat herrojen kanssa.
Suomesta tulossa eu:n ydinjäte kaatopaikka.
Ydinvoimalat saastuttaa ja jätteet myös.
Uusi Eurajoen ydinvoimala tuottaa 7 kertaa voimakkaampaa ydinjätettä kuin vanhat voimalat. Koko voimala malli on USA:ssa kielletty, turvallisuus syistä.
Nyt uusia uumoillaan.
Missä on satsaukset tuulivoimaan?
Häpeä vihreille, olette täysin pellejä!
vihreät pellejä
6
284
Vastaukset
- kertomatta selvää
Moraaliarvojen puuttuminen on hyvin suuri ongelma.
Vihreät eivät oikeastaan ole kuin petollinen Halosen kainalokeppi hallituksessa vakoilemassa ministerien elämää ja hallituksen päätöksiä.
Iljettää vihreiden julkihomojen joukko. - ei juuri kukaan
Hauskaa nähdä, kun vihreät ajaa ydinvoimaa, eivätkä omista edes yhtä jäsentä joka osaisi nähdä sen ympäristölle ja ihmiselle aiheuttavat vaarat!
Näin se raha pistää hiljaiseksi.
En ainakaan koskaan äänestä noin selkärangatonta porukkaa. - ilmoitus ihmetyttää
Heidi Hautala ja homokansanedustajat varmaan repeää ilosta?
http://www.hs.fi/talous/artikkeli/Fortum jätti hakemuksen uuden ydinvoimalan rakentamiseksi/1135243290306
Tuulivoimaloista jokamiehelle, ollaan hiljaa eikä rahaa löydy, vaikka siitä saisi oma kansa työtä nyt lamaan, toisin kuin supervaarallisista ydinvoimaloista ja niiden ongelmajätteistä. - jyrkästi
Suomessa ei tarvitse lisää sähköä.
sähkön kulutus on ollut suuressa laskussa jo yli puolivuotta ja jatkuu teollisuuden siirtyessä ja loppuessa Suomesta.
Vihreät ja Pekkarinen salaa tietoa kansalta, että Suomesta tulisi EU:n ydinjätteen kaatopaikka.
Vihreät ovat toisi kieroja ja ilkeitä kun eivät pidä asiasta meteliä. Mikään toinen puolue, ei varmasti olisi noin petollinen äänestäjilleen.
Omatkin voimalat saadaan kohta alas ajaa. - Anonyymi
fqrwd
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741