tulee laillistaa!
Kasvatuksen laillistaminen romahduttaisi rikollisuuden, kun huumeilla ei olisi markkinoita.
Muut keinot ei toimi!
Kannabiksen
6
170
Vastaukset
- Mafiat
EI,EI!! Rikollisjärjestöjen ja mafian tulonlähteet taattava nykyisellä lailla!!
- Ja sitten
kuinkas poliisit?
Rikollisjärjestöt ovat tärkeä työllistäjä heille! - täh?
Ja sitten kirjoitti:
kuinkas poliisit?
Rikollisjärjestöt ovat tärkeä työllistäjä heille!näin on. monella pienelläkin paikkakunnalla loppuis ns.huumeongelmat.suurin osa huumeilijosta kuiteskin tupruttelee vain kannabista.joka on monia lääkärin määräämiäkin vaisumpaa kamaa.alkoholista puhumattakaan!taistelu taantumaa ja itä mafiaa vastaan.. kannabis verolle!!!
- kannabiksen
täh? kirjoitti:
näin on. monella pienelläkin paikkakunnalla loppuis ns.huumeongelmat.suurin osa huumeilijosta kuiteskin tupruttelee vain kannabista.joka on monia lääkärin määräämiäkin vaisumpaa kamaa.alkoholista puhumattakaan!taistelu taantumaa ja itä mafiaa vastaan.. kannabis verolle!!!
kieltäminen johtuu tupakka- ja alkoholiteollisuuden suuresta propaganda-sodasta jota johti amerikkalainen Harry Anslinger!
Tupakka ja alkoholiteollisuus piti helpostisaatavaa kannabista niin suurena uhkana itselleen, että käytti kaikki mahdolliset ja nahdottomat keinot kannabiksen kriminalisoimiseksi.
Asiasta on esitetty hyvä dokumentti suomenkin televisiossa varmaankin n.viisi vuotta sitten!
Toivottavasti uusitaan ja vielä moneen kertaan, että "kansa tietäisi"! - voimakkaasti
nykyisiä täyskieltoon perustuvia lakeja. ja
poliitikot myötäilee. taitaa olla sovittu juttu.
- kaappihippi
Kannabis on hyvä tulonlähde, kun työttömyyskin vain kiihtyyn, niin pakko sitä jostain on saatava leivän päälle muutakin kuin ylähuuli.
Ei työttömyyskorvauksella elä, saati toimeentulotuella. Ruoka vaan on helvetin kallista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16912723
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525446Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454750Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392778Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1201945Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1101696Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3651634Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1071533Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361471